Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prieš saulutę šildosi ir gyvatės

LRT.lt2015.09.08 13:45

Kylant oro temperatūrai vis dažniau galima išvysti prieš saulę besišildančias gyvates. Neretas išsigąsta, miške ar sodyboje sutikęs besirangantį roplį, tačiau, kaip ekspertai teigia, dažnai be reikalo. Gyvatė žmogų puola tuo atveju, jei ji priversta gintis, rašoma UAB „Dezinfa“ pranešime spaudai.

Kylant oro temperatūrai vis dažniau galima išvysti prieš saulę besišildančias gyvates. Neretas išsigąsta, miške ar sodyboje sutikęs besirangantį roplį, tačiau, kaip ekspertai teigia, dažnai be reikalo. Gyvatė žmogų puola tuo atveju, jei ji priversta gintis, rašoma UAB „Dezinfa“ pranešime spaudai.

„Netikėtai susidūrus su gyvate didelė tikimybė, kad ji pirmoji bandys slėptis ir kuo greičiau pasitraukti žmogui iš akiračio. Jei taip nenutinka, rekomenduojama kuo greičiau palikti gyvatės teritoriją ir jokiu būdu jos neliesti“, – pataria UAB „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas.

Nuodai pavojingi vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms

Neretai žmogus, paskatintas smalsumo, bando paliesti ar paimti gyvatę į rankas. Pašnekovas tikina, kad to daryti nereikėtų. Gyvatę į rankas gali imti tik specialistai – išsigandusi, pasprukti negalinti gyvatė greičiausiai kąs.

„Lietuvoje gyvena vienintelis nuodingas roplys – paprastoji angis. Jos įkandimas nėra mirtinas, tačiau vaikams, senyvo amžiaus, sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms jis gali būti itin pavojingas. Bet kokiu atveju, įkandus ropliui, žmogus skubiai turėtų būti apžiūrimas medicinos specialistų, jam turėtų būti suteikta pirmoji pagalba“, – įspėja L. Grigaliūnas.

Jei gyvatė įšliaužė į namus...

Kenkėjų kontrolės ekspertams tenka susidurti su atvejais, kai gyvatės apsigyvena netoli nuosavų namų. Pašnekovas, paklaustas, kaip elgtis tokiu atveju, perspėja, kad jokiu būdu gyvatė neturėtų būti žalojama ar užmušama.

„Vis tik, jei netikėtai gyvatė įšliaužė į gyventojo namus, ar susirangė netoli durų, namų, reikėtų paimti ilgą lazdą, ja užkabinti gyvatę, įdėti į orui pralaidų maišą ir jį užrišti. Šaltakraujis gyvūnas turėtų būti išgabentas į kitą jam palankią vietą ir paleistas“, – teigia biologas.

Kuo gyvatė skiriasi nuo žalčio       

Dažnai kyla klausimų, kaip gyvatę atpažinti nuo žalčio. L. Grigaliūnas dalinasi žiniomis ir pabrėžia, kad gyvatės nugarą puošia besidriekiantis zigzagas – žaltys ryškių ornamentų neturi, jis tiesiog būna pilkas arba juodas. Be to,  iš arčiau stebint, žalčio galvos šonuose galima įžiūrėti geltonas ar oranžines dėmeles.

Populiariausi

„AstraZeneca“ vakcina
Kauno pulsas 7

Lietuvoje

2021.02.24 10:54
Kauno pulsas

Matijošaičio siūlymą dėl „AstraZenecos“ vakcinų intervalo dozių Dulkys atmeta – skiepai veiksmingiausi po 12 savaičių

kritikuoja ir dėl judėjimo ribojimų tarp žiedinių savivaldybių
7
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.02.24 13:30

Vyriausybei siūloma karantiną pratęsti iki kovo 31-osios

siūloma atsisakyti kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse; atnaujinta 13.41
Globos namai/senatvė

Lietuvoje

2021.02.24 13:22

Beveik visi COVID-19 susirgę Lauksargių globos namų gyventojai buvo paskiepyti dviem dozėmis

NVSC atliks nuodugnų tyrimą; atnaujinta 16.30
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Lietuvoje

2021.02.24 08:37

Seimo pirmininkė neatmeta, kad prie parašų iniciatyvos prieš Raskevičių prisidėjo ir „valstiečiai“

partnerystės įteisinimui paramos ieškos ir opozicijos gretose; atnaujinta 09.50
Karantinas

Lietuvoje

2021.02.24 09:31

Lietuvoje per parą nustatytas 631 naujas koronaviruso atvejis, mirė dar 10 žmonių

atvejai globos ir slaugos namuose, darželiuose, įmonėse; atnaujinta 11.03