captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ukrainos ginkluotės kontrolės inspektoriai lankėsi Lietuvoje

Ukrainos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė Lietuvoje atliko pasirinkto rajono inspekciją pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 m. parengto Vienos dokumento reikalavimus. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Liepos 10–11 dienomis Ukrainos ginkluotės kontrolės inspektoriai lankėsi Lietuvos kariuomenės poligonuose, išklausė Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadų pranešimus.

Vadovaujantis 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis, ginkluotės kontrolės inspektoriams buvo sudaryta galimybė apskristi pasirinktą rajoną Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaiviu ir įsitikinti, kad jokia nedeklaruota karinė veikla nėra vykdoma.

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

Remiantis 2011 m. Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo stambaus masto karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Vadovaudamasi 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis, inspekcijos metu gauta informacija, Ukraina parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitas, kuriose pateiks išvadas, kaip Lietuva vykdo tarptautinių sutarčių reikalavimus ginkluotės kontrolės srityje.

Tai jau antroji šiais metais užsienio šalių ginkluotės kontrolės inspekcija Lietuvoje pagal 2011 m. Vienos dokumentą. Birželio mėnesį pasirinkto rajono inspekciją Lietuvoje atliko Baltarusijos ir Rusijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė. Lietuvos atstovai savo ruožtu šiemet inspektavo Rusijos ir Ukrainos karinius dalinius. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...