Lietuvoje

2017.07.10 15:28

Už apleistus R. Baranausko ir jo žmonos rūmus pirkėjas pasiūlė 1,5 mln. eurų

Viktorija Karsokaitė, 15min.lt2017.07.10 15:28

Apleistas, benamių ir jaunimo pamėgtas, buvusiam bankrutavusio banko „Snoras“ prezidentui Raimondas Baranauskui ir jo žmonai Sigitai priklausantis namas greičiausiai turės naujus šeimininkus. Elektroninėje varžytinių sistemoje skelbiama, kad už namą ir dalį sklypo sostinės Algirdo gatvėje pasiūlyta 1,51 mln. eurų kaina.

Kas pasiūlė didžiausią kainą, turtą parduodantis antstolis Irmantas Gaidelis, neatskleidė.

„Galėčiau pasakyti tik tiek, kad tai įmonė. Tačiau sandoris dar nėra įvykęs iki galo. Juridinis asmuo pasiūlė kainą, bet jis dar turi 30 dienų įmokėti tą pasiūlytą kainą, o pardavimo aktas bus surašomas ne anksčiau kaip 20 dienų po varžytinių“, – 15min sakė jis.

Anot I. Gaidelio, susidomėjusių objektu buvo nemažai, tačiau rimtų ir galimų pirkėjų – keli.

„Skambučių sulaukėme daug, bet dalis jų buvo daugiau iš smalsumo. O rimtesni susidomėjusieji buvo keli. Žiūrint į varžytinių eigą tie keli, matyt, ir dalyvavo. Dalyvių buvo ne vienas“, – komentavo jis.

Už R. Baranausko ir jo žmonos Sigitos turtą antstoliai buvo paskelbę 1,35 mln. eurų pradinę kainą, tačiau varžytinių dalyviai ją pakėlė iki 1,51 mln. eurų.

Paklausus, ar įmanoma, kad laimėjusi įmonė nesumokės pinigų ir objektą vėl reikės pardavinėti, antstolis tuo abejojo.

„Galimybė tokia yra, bet kiekvienas varžytinių dalyvis įmoka 10 proc. pradinės kainos į Registrų centro sąskaitą. Ir jeigu laimėjęs nesumoka savo pasiūlytos sumos, jis tą 10 proc. praranda. Šių varžytinių dalyvio įmoka yra 135 tūkst. eurų, todėl būtų drąsu paaukoti tokius pinigus – nematau tikslo“, – 15min teigė I. Gaidelis.

Varžytynes laimėjęs pirkėjas, jei sumokės pinigus, įsigis 629,91 kv. m ploto administracinį pastatą, 325,78 kv. m ploto garažą ir apie 17 arų sklypą. Likusią dalį, apie 33 arų, įmonė turės išsipirkti iš Turto banko už 652 tūkst. eurų.

15min skelbė, kad administracinį pastatą buvęs „Snoro“ akcininkas kartu su sutuoktine įsigijo 2009 metais iš Vilniaus savivaldybės aukcione už 6,3 mln. litų (1,82 mln. eurų). Pastatą planuota rekonstruoti.

Žiniasklaidoje skelbta, kad, pirkdamas namą, turėjo už 695 tūkst. eurų įsigyti ir žemės sklypą, tačiau to taip ir nepadarė. R. Baranauskas siekė patikslinti žemės sklypo plotą, tačiau derinimas įstrigo institucijose, o vėliau, šeimininkui pabėgus į Angliją, jo turtas buvo areštuotas.

2013 metų gruodį Vilniaus apygardos teismas nutarė, kad Baranauskai Turto fondui turėjo sumokėti pinigus už sklypą. Pora teisme bandė reikalauti atidėti mokėjimą, tačiau teismas jo netenkino.

Beje, iš R. Baranausko ir jo sutuoktinės Vilniaus miesto apylinkės teismas bendrovei „Lesto“ 2013 metais priteisė apie 1,5 tūkst. eurų už sunaudotą, bet neapmokėtą elektrą.

Balandžio pradžioje Vilniaus apygardos teismas patenkino „Snoro“ bankroto administratoriaus prašymą pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones buvusių pagrindinių banko akcininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko turtui. Teismui pateikto ieškinio suma viršija 500 milijonų eurų.

Generalinės prokuratūros prašymu areštuotas R. Baranausko turtas užsienyje ir Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt