captcha

Jūsų klausimas priimtas

Briuselyje – NATO ir Lietuvos susitarimas dėl kibernetinio saugumo stiprinimo

Ketvirtadienį Briuselyje krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir NATO Generalinio sekretoriaus padėjėjas ambasadorius Sorin Dukaru pasirašė susitarimą, sustiprinsiantį Lietuvos ir NATO bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje, rašoma pranešime spaudai.
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Kibernetinės atakos neturi geografinių sienų, todėl stiprinant kibernetinį saugumą būtinas keitimasis informacija ir gerąja praktika. Susitarimas leis lengviau koordinuoti su Aljansu kibernetinių pajėgumų plėtrą, užtikrinti geresnę sąveiką su sąjungininkais ir palengvins apsikeitimą informacija ir pagalbos Lietuvai suteikimą iškilus poreikiui.

 „Augant grėsmėms skaitmeninėje erdvėje, kibernetinio saugumo užtikrinimas šiandien Lietuvai yra vienas svarbiausių prioritetų, todėl svarbu plėsti tarptautinį bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje tiek ir su tarptautinėmis organizacijomis, visų pirma NATO, tiek su atskiromis šalimis“, – teigė E. Kerza.

NATO šalys yra pačios atsakingos už savo kibernetinės erdvės ir infrastruktūros saugumą. Lietuva yra įsteigusi Nacionalinį kibernetinio saugumą centrą, kuris atsako už valstybinių institucijų bei kritinės infrastruktūros kompiuterinių tinklų apsaugą. Tačiau didelės atakos atveju, NATO yra pasirengusi teikti visą reikalingą pagalbą sąjungininkams, kad būtų užtikrintas saugumas ir pagrindinės infrastruktūros veikla.

„Kibernetinis saugumas yra kolektyvinės gynybos dalis, turime būti pasirengę kartu su sąjungininkais ginti kibernetinę erdvę iškilus grėsmei“, – akcentavo viceministras.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...