captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvai švenčiant Valstybės dieną, prezidentė pabrėžė šalies vienybę ir jaučiamą palaikymą

Lietuvai švenčiant Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį ragino šalies žmones pajusti, kokį išorinį palaikymą turi Lietuva ir nepamiršti vienybės.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Visuomet atsirasdavo nepaprastų žmonių, kurie rasdavo savyje jėgų ir drąsos iš skeveldrų, pelenų vėl atkurti laisvą ir nepriklausomą valstybę, o atkūrę visada saugoti, branginti ir ginti. Ginti tai, ką dabar stengiamės daryti ir mes visi. Visų pastangomis jau 27-erius laisvės metus. Pirmai respublikai atsilaikyti iki galo nepavyko, bet mums pavyks. Su visa istorine patirtimi, įspėjančia kaip brangiai gali kainuoti nesėkmės ir klaidos. Su visu palaikymu, kokį Lietuva jaučia šiandien ir neturėjo jokiais kitais laikais“, – kreipdamasi į vilniečius ir sostinės svečius sakė prezidentė.

Šventinėje kalboje D. Grybauskaitė ragino lietuvius ketvirtadienį vakare sugiedoti Tautišką giesmę ant vieno iš daugelio šalies piliakalnių.

„Pasisemkime iš Liepos 6-osios pasitikėjimo savo valstybe ir vienybės jėgos. Tos vienybės, kuri vakare skambės nuo 100 piliakalnių, giedant Tautišką giesmę“, – sakė D. Grybauskaitė.

9 val., skambant valstybės himnui, Vilniuje prie prezidentūros iškilmingai pakelta valstybės vėliava Trispalvė ir istorinė vėliava Vytis. Įprastai ši ceremonija vyksta vidurdienį, tačiau šalies vadovė D. Grybauskaitė ketvirtadienį išvyksta į Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimą Lenkijoje, kur susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Simono Daukanto aikštėje Lietuvos kariai iššovė tris salves Karaliui Mindaugui, Lietuvos valstybei  ir Lietuvos žmonėms. Virš sostinės praskrido NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse iš Lietuvos vykdantys Lenkijos naikintuvai.

Ceremonijoje dalyvavo buvę valstybės vadovai Vytautas Landsbergis, Valdas Adamkus, vyriausybės ir Seimo nariai.

Pasveikino premjeras ir Seimo pirmininkas

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Karaliaus Mindaugo Karūnavimo dienos proga pasveikino visus šalies žmones.

Pasak premjero, ši diena yra didžios mūsų valstybės istorijos, kuri moko, įkvepia, sutelkia, ir kurią privalome žinoti, gerbti bei būti jos verti, simbolis.

„Dažnos Lietuvos istorijos datos nudažytos kraujo spalva. Mūsų tauta praėjo didžiulį išbandymų kelią ir išliko. Išliko stipri, vieninga, laisva. Švęsdami Valstybės dieną mes galime ir turime pagalvoti, kas kiekvienam iš mūsų yra Lietuva. Kažkam tai šeima, draugai, savo kiemas, gatvė, miestas. Man, tai šalis, kurioje turi būti gera gyventi visiems. Tai šalis, į kurią norėtųsi grįžti. Tai šalis, kurios vardas būtų tariamas su pasididžiavimu. Tai mūsų valstybė, su savo iššūkiais, kurių turime nebijoti, su savo džiaugsmais ir savo rūpesčiais“, – teigia premjeras.

Ministras pirmininkas pažymi, kad per amžius Lietuva keitėsi, ji keičiasi ir dabar – tai darome kiekvienas iš mūsų. „Noriu nuoširdžiai palinkėti, kad visi pokyčiai būtų į gerą. Nebijokime jų. Taip mes savo rankomis kuriame geresnę Lietuvą mūsų vaikams. Taip ją savo rankomis mums sukūrė mūsų seneliai. Sveikinu su Valstybės diena, su Karaliaus Mindaugo Karūnavimo diena“, – sveikinimo kalboje sako vyriausybės vadovas.

Lietuvą ir jos žmones šia proga pasveikino ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis.

„Šiandien, kai prie širdies pridėję ranką visame pasaulyje giedosime Lietuvos himną, kai Trispalvė plazdės ne tik miestuose ir miesteliuose, bet ir mūsų visų širdyse, dar kartą sau ir pasauliui liudysime, kad mūsų tauta yra vieninga, turinti, gerbianti ir mylinti savo Tėvynę, puoselėjanti istorines, kultūrines ir dvasines vertybes. Turtinga Lietuvos istorija atskleidžia mūsų gebėjimą susitelkti, ypač sudėtingomis mūsų valstybei aplinkybėmis, kai dėl Lietuvos vienijosi žmonės, ieškodami bendros nuomonės ir požiūrio. Mūsų tautos vertybė – bendrystė. Jausdamas ją, sveikinu visus Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga ir linkiu darnos puoselėjant mūsų Lietuvą! Didžiuokimės Ja, didžiuokimės Tėvyne!“– sakoma Seimo pirmininko V. Pranskiečio sveikinime Valstybės dienos proga.

Laukia daugybė renginių

Valstybės dienos proga įvairiuose miestuose vyksta minėjimai, koncertai ir sporto renginiai, o vakare gyventojai tradiciškai bursis giedoti valstybės himną. Šiemet, ruošiantis kitais metais švęsti Lietuvos šimtmetį, himnas bus giedamas ant šimto šalies piliakalnių, o pagrindinis šventinis renginys vakare vyks ant Dubingių piliakalnio.

Mindaugas Lietuvos karaliumi buvo vainikuotas 1253 metų liepos 6 dieną. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą, Lietuvą pripažino to meto pasaulis.

Liepos 6-oji valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę po sovietų okupacijos.

Trečiadienį valstybės dienos proga prezidentė 40-iai kultūros, mokslo ir meno atstovų įteikė valstybės apdovanojimus.

Šventiniai minėjimai vyksta ir Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Kauno pilies prieigose tradiciškai vyksta tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje 2017“.

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija žiūrovams ir klausytojams šia proga taip pat parengė specialią koncertų ir filmų programą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...