captcha

Jūsų klausimas priimtas

Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena: kokia šios šventės reikšmė?

Liepos 6-ąją minėdami Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną ne visada susimąstome apie šios šventės reikšmę ir prasmę. Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojos Jolantos Karpavičienės, nors rašytinių šaltinių yra išlikę nedaug, galima susidaryti įspūdį apie Karalių Mindaugą ir jo reikšmę Lietuvos valstybei.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Mūsų valstybingumo pradžios laikotarpis nėra dėkingas tyrinėtojams, nes turime labai nedaug rašytinių šaltinių ir juo labiau jie rašyti ne mūsų pačių, tuo metu neturėjome rašto kultūros. Apie mus rašė Livonijos ordinas, vokiečių ordino kronikos, rusų metraščiai. Tačiau iš tų žinių, iš kontekstinės informacijos, iš vėlesnių laikų duomenų galima daug ką pasakyti apie Lietuvos valstybingumo pradžią ir drąsiai svarstyti apie Mindaugą bei jo reikšmę mūsų valstybei ir mūsų istorinei tapatybei“, – sako J. Karpavičienė.

Pasak J. Karpavičienės, kalbant to laikotarpio tarptautinėmis kategorijomis turėti aukščiausio rango valstybingumo simbolį – karalystę būtų buvusi geresnė Lietuvos istorijos alternatyva, tačiau svarbiausias dalykas buvo, kad Mindaugo sukurta valstybė po jo nužudymo nesubyrėjo. Pašnekovės teigimu, Mindaugas įvedė Lietuvą į to meto Europos politinę sistemą.

Liepos 6-ajai paminėti Valdovų rūmų muziejus kaip ir kasmet stengiasi pasiūlyti ką nors naujo.

„Šiemet mes įgyvendinsime jau seniai puoselėtą idėją naujai perskaityti J. Marcinkevičiaus „Mindaugą“. „Mindaugas“ vainikuos dienos programą, o visą dieną kviečiame ateiti į muziejų, kuriame bus įvairios pažintinės, įtraukiančios veiklos“, – kviečia J. Karpavičienė.

Plačiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...