captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjeras: Vokietijos ir Lietuvos santykiai kaip niekada geri

Trečiadienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Vokietijos  Federacinės Respublikos Parlamento pirmininku Norbertu Lammertu. Pokalbio metu aptartos Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo plėtros galimybės, regiono saugumo bei kiti aktualūs ES darbotvarkės klausimai. 
LRV nuotr.
LRV nuotr.

„Vokietijos ir Lietuvos santykiai šiuo metu kaip niekada geri. Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių Europoje, ES bei NATO. Mūsų šalis sieja glaudūs politiniai, ekonominiai, kultūriniai ryšiai“, – kalbėjo premjeras S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas padėkojo Vokietijos vyriausybei už lyderystę formuojant NATO priešakines pajėgas Lietuvoje. Premjero teigimu, sąjungininkų pajėgų dislokavimas Baltijos valstybėse ir Lenkijoje yra ypatingai svarbus sprendimas, kuriuo reikšmingai padidinamas viso regiono saugumas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad šiuo metu vyksta ypač intensyvus Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministerijų bendradarbiavimas. Lietuva dalyvauja Vokietijos dalinių sudėtyje ES misijoje Sophia Viduržemio jūroje, JT misijoje Minusma Malyje, kariai mokytis siunčiami į Hamburgo karo akademiją.

„Jaučiame Lietuvos vyriausybės paramą sprendžiant ES kylančius iššūkius ir labai vertiname ją“, – teigė Vokietijos parlamento pirmininkas Norbertas Lammertas ir padėkojo Lietuvai už solidarumą sprendžiant ES užklupusią migracijos problemą.

Susitikimo metu premjeras S. Skvernelis pasidžiaugė aktyviu Lietuvos ir Vokietijos ekonominiu bendradarbiavimu. „Lietuvos verslui Vokietija yra svarbiausia rinka pasaulyje lietuviškos kilmės prekėms. Lietuva į Vokietiją eksportuoja daugiau nei į JAV, Kiniją ir Japoniją kartu sudėjus“, – sakė S. Skvernelis, kartu pažymėdamas, kad vokiečiai yra vieni aktyviausių investuotojų Lietuvoje.  

Susitikime premjeras išreiškė susidomėjimą Vokietijos dualinio profesinio mokymo sistema, kuri, pasak premjero, gali būti įdomi reformuojant Lietuvos švietimą.

Pokalbio pabaigoje S. Skvernelis pasidžiaugė ir Vokietijoje surastu Lietuvos Nepriklausomybės aktu.  „Simboliška, kad būtent Vokietijos, su kuria Lietuvą sieja draugiški santykiai, archyve pavyko surasti Nepriklausomybės aktą“, – teigė jis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...