captcha

Jūsų klausimas priimtas

Socialdemokratai iš koalicijos gali pasitraukti rudenį?

„Koalicijos su „valstiečiais“ ekstremalių išbandymų metas bus rudenį, nes prasidės biudžeto sudarymas. Tuomet ir pažiūrėsime, kaip mums pasielgti“, – LRT.lt sakė socialdemokratų lyderis, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, paklaustas, ar partijoje svarstoma galimybė trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“.
G. Paluckas, BNS nuotr.
G. Paluckas, BNS nuotr.

Buvusio partijos lyderio, Seimo nario Algirdo Butkevičiaus kantrybė trečiadienį, po Kaimo reikalų komiteto posėdžio, trūko: „Jeigu būčiau žinojęs, kad mūsų partneriai vykdys tokią regionų politiką, tikrai po Seimo rinkimų nebūčiau pasirašęs koalicinės sutarties.“

Sprendimai priimami „buldozeriu“

A. Butkevičius tvirtino dabar jau matąs, kad „valstiečiai“ nesilaiko savo pažadų, kurie buvo numatyti valdančiosios koalicijos sutartyje.

Buvusį socialdemokratų lyderį pritrenkė, kai Seimo Kaimo reikalų komitetas trečiadienį visus pasiūlymus dėl urėdijų pertvarkos atmetė, jų net neapsvarstęs: „Buvo kažkoks buldozeris. Susidarė toks įspūdis, kad iš anksto nutarta, kaip turi būti, ir rankos buvo keliamos taip, kaip reikia „valstiečiams“ ir vyriausybei.“         

A. Butkevičius tvirtino kitą savaitę nebalsuosiąs už vyriausybės Seimui pateiktą siūlymą taip pertvarkyti urėdijas, kad jos netektų juridinių asmenų statuso, o miškus valdytų viena įmonė, įkurta Vilniuje.

„Šitaip vykdyti regioninės politikos negalima. Miškų centralizavimo atsiradimas sumažins mažų juos aptarnaujančių įmonių konkurencingumą ir jos bus priverstos bankrutuoti, nes didieji medienos perdirbėjai ją supirks, palikdami mažiesiems likučius už kur kas didesnę kainą“, – A. Butkevičiui antrino ir G. Paluckas.

Politinis turgus socdemų ir liberalų nedomina

G. Paluckas atmeta bet kokias derybas ar mainus dėl Miškų įstatymo pataisų ir kategoriškai nepritaria konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio siūlymui pritarti urėdijų reformai manais už Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos sugražinimą šildymui, kuri neseniai buvo panaikinta vyriausybės ir „valstiečių“ iniciatyva.

„Įregistravau Seime siūlymą visam laikui sugrąžinti PVM lengvatą šildymui ir nuoširdžiai tikiu, kad „valstiečiai“ praregės, įvertindami ir savo smunkančius reitingus, ir žmonių nuotaikas dėl neabejotinai pabrangstančio šildymo. Tam turės įtakos ir tai, kad netrukus baigsis Rusijos monopolininkės „Gazprom“ dujų lengvata, kurią buvo išsiderėjęs A. Butkevičius“, – kalbėdamas su LRT.lt pabrėžė G. Paluckas.

G. Landsbergio siūlomiems politiniams mainams nepritarė ir Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas: „Ironizuodamas galėčiau pasakyti, kad, jeigu „valstiečiai“ pritartų mūsų siūlymui įteisinti Lietuvoje gėjų santuokas, tuomet mes parduotume velniui dūšią ir pritartume jų urėdijų reformai. O jei rimtai, tai jokiame politiniame turguje liberalai nedalyvaus.“

Kas įvyks liepos 11 d.?

Liepos 11 d. Seime numatyta balsuoti už „valstiečių“ siūlomą urėdijų reformą. Tačiau tą pačią dieną Aplinkos apsaugos komitete bus svarstomas ir E. Gentvilo antradienį pateiktas siūlymas išbraukti iš šiuo metu veikiančio Miškų įstatymo straipsnį, kad miškuose dirba 42 urėdijos, o jų reformą perduoti vykdyti vyriausybei.

A. Butkevičius užsiminė, kad galbūt socialdemokratai, siekdami sustabdyti „valstiečių“ stumiamą urėdijų reformą, vienys jėgas su liberalais ir ieškos bendrų sprendimų.

„Kol kas su socialdemokratais nesikalbėjome, bet ir toliau svarstome savus pasiūlymus. Aš asmeniškai esu už miškų reformą, tačiau tokia, kokią siūlo „valstiečiai“, yra per daug radikali. Mano galva, Aplinkos ministerija ir jos vadovybė – per silpni tokią reformą įgyvendinti. Kita vertus, pritariu socialdemokratams, kad ta reforma stipriai pablogintų socialinę regionų padėtį, nes mažos medienos apdirbo įmonės rinkoje neišsilaikytų“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Politikas teigė tikįs, kad liepos 11 d., po to, kai Aplinkos apsaugos komitete bus apsvarstytas jo urėdijų reformos siūlymas, juo bus papildyta Seimo darbotvarkė. Tik, anot E. Gentvilo, neaišku, kuris klausimas bus svarstomas pirmiau – „valstiečių“ ir vyriausybės siūloma urėdijų reforma ar jo projektas. Pasak liberalo, pasinaudojusi šiuo projektu kaip gelbėjimosi ratu, vyriausybė galėtų pati imtis šios reformos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...