captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Pranckietis: esame dėkingi Vokietijai už regiono saugumo užtikrinimą

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, trečiadienį susitikęs su Vokietijos Bundestago pirmininku Norbertu Lammertu ir gynybos reikalų įgaliotiniu prie Vokietijos Bundestago Hansu-Peteriu Bartelsu, padėkojo Vokietijos vyriausybei už sprendimą imtis vadovaujančio vaidmens formuojant priešakines pajėgas Lietuvoje. Pasak jo, Vokietijos vaidmuo labai svarbus užtikrinant regiono saugumą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Esame dėkingi už Vokietijos vaidmenį užtikrinant regiono saugumą ir lyderystę dislokuojant NATO daugiašales pajėgas Lietuvoje. Tai rodo NATO šalių solidarumą ir įsipareigojimus kolektyvinei gynybai, kaip tai numato Šiaurės Atlanto sutarties penktasis straipsnis. Tuo pačiu tai veda ir prie gilesnės ES šalių integracijos“, – sako V. Pranckietis.

Parlamento vadovas pažymėjo, kad Vokietija yra strateginė Lietuvos partnerė, ypač svarbi pritraukiant investicijas ir technologijas, tranzitinius prekių srautus, vystant prekybą, plečiant mokslinį bendradarbiavimą ir studentų mainus.

V. Pranckietis su N. Lammerto vadovaujama Vokietijos delegacija aptarė regiono saugumo padėtį, Vokietijos vaidmenį užtikrinant regiono saugumą ir lyderystę dislokuojant NATO daugiašales pajėgas Lietuvoje, kuriamą Europos Sąjungos (ES) bendros energetinės sąjungos svarbą valstybių energetiniam saugumui. Taip pat buvo kalbama apie Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo plėtros galimybes ir gilinimą įvairiose srityse.

Po susitikimo su V. Pranckiečiu Vokietijos atstovai lankysis Rukloje, kur susitiks su NATO priešakinių pajėgų batalionu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...