Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Įžuvinimas tęsiasi: bus paleista dar beveik 800 kilogramų žuvų

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvoje tęsiami įžuvinimo darbai: penktadienį į Marijampolės savivaldybės teritorijoje esantį Amalvo ežerą bus paleista apie 680 kilogramų lynų. Tą pačią dieną į Musios ežerą Vilniaus apskrityje bus paleista apie 102 kilogramai lynų.

Lietuvoje tęsiami įžuvinimo darbai: penktadienįį Marijampolės savivaldybės teritorijoje esantį Amalvo ežerą bus paleista apie 680 kilogramų lynų. Tą pačią dieną į Musios ežerą Vilniaus apskrityje bus paleista apie 102 kilogramai lynų.

„Tai antrasis ir trečiasis, tačiau tikrai ne paskutiniai vandens telkiniai, į kuriuos paleidžiame žuvų jauniklius. Dar laukia ežerai Alytaus, Molėtų, Plungės, Švenčionių, Varėnos rajonuose“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Šiame etape iš viso planuojama įžuvinti 18 vandens telkinių. Jie praturtės lydekomis, sterkais, šamais, lynais, baltaisiais amūrais ir margaisiais plačiakakčiais – iš viso apie 174 tūkst. vienetų.

„Šiems darbams, kaip jau skelbėme, skirta apie 350 tūkst. litų. Iš viso šiemet įžuvinimui numatyta 1 mln. 150 tūkst. litų iš lėšų, surinktų už parduotus mėgėjų žvejybos leidimus“, – teigia L. Jonauskas.

Jis pažymi, kad, atsižvelgus į mokslininkų atliktus tyrimus ir rekomendacijas, ežeruose veisiamos ne lervutės ar paaugintos lervutės, o vyresni kaip pusės metų žuvų jaunikliai. Jų išgyvena kur kas daugiau nei lervučių.