captcha

Jūsų klausimas priimtas

Įžuvinimas tęsiasi: bus paleista dar beveik 800 kilogramų žuvų

Lietuvoje tęsiami įžuvinimo darbai: penktadienį į Marijampolės savivaldybės teritorijoje esantį Amalvo ežerą bus paleista apie 680 kilogramų lynų. Tą pačią dieną į Musios ežerą Vilniaus apskrityje bus paleista apie 102 kilogramai lynų.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Lietuvoje tęsiami įžuvinimo darbai: penktadienįį Marijampolės savivaldybės teritorijoje esantį Amalvo ežerą bus paleista apie 680 kilogramų lynų. Tą pačią dieną į Musios ežerą Vilniaus apskrityje bus paleista apie 102 kilogramai lynų.

„Tai antrasis ir trečiasis, tačiau tikrai ne paskutiniai vandens telkiniai, į kuriuos paleidžiame žuvų jauniklius. Dar laukia ežerai Alytaus, Molėtų, Plungės, Švenčionių, Varėnos rajonuose“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Šiame etape iš viso planuojama įžuvinti 18 vandens telkinių. Jie praturtės lydekomis, sterkais, šamais, lynais, baltaisiais amūrais ir margaisiais plačiakakčiais – iš viso apie 174 tūkst. vienetų.

„Šiems darbams, kaip jau skelbėme, skirta apie 350 tūkst. litų. Iš viso šiemet įžuvinimui numatyta 1 mln. 150 tūkst. litų iš lėšų, surinktų už parduotus mėgėjų žvejybos leidimus“, – teigia L. Jonauskas.

Jis pažymi, kad, atsižvelgus į mokslininkų atliktus tyrimus ir rekomendacijas, ežeruose veisiamos ne lervutės ar paaugintos lervutės, o vyresni kaip pusės metų žuvų jaunikliai. Jų išgyvena kur kas daugiau nei lervučių.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...