captcha

Jūsų klausimas priimtas

G. Kildišienė: gaila, tačiau neteko sutikti vyro, kuris gyvenime man būtų padėjęs

Trečiadienį knygynuose pasirodė iš Seimo po skandalo pasitraukusios Gretos Kildišienės knyga „Atvirai“, kurią buvusi parlamentarė išleido net 30 tūkst. tiražu. Tačiau tie, kas tikėjosi, jog G. Kildišienė atvirai papasakos, kas ją sieja su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu, gaus nusivilti – knygoje apie šį politiką nėra nė žodžio, tik užuominos, kad jai gyvenime nepadėjo nei vienas vyras.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

15min paskelbus apie tai, kad Seimo narės mandato atsisakiusi ir sustabdžiusi įgaliojimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojos kėdėje G. Kildišienė parašė knygą, imta svarstyti, ar ji neaprašys to, kas galėtų nepatikti „valstiečiams“ ir pačiam R. Karbauskiui.

Tačiau pasirodžius knygai tapo akivaizdu, kad tokie nuogąstavimai pagrindo neturėjo. Daugiausiai nemalonių dalykų knygoje – apie buvusį G. Kildišienės sutuoktinį, kurį ji kaltina žeminimu ir psichologiniu smurtu.

Šioje knygoje apie R. Karbauskį nekalbama visiškai, neprisimenama ir daug triukšmo sukėlusi automobilio „Range Rover“ istorija. Šį automobilį G. Kildišienės motina nuomojosi iš R. Karbauskio bendrovės „Agrokoncernas“, kuri vps įsigytą automobilį iš karto išnuomojo politikės motinai. R. Karbauskis kilus skandalui gynėsi taip nupirkęs automobilį G. Kildišienei, tačiau vėliau pripažino, jog padėjo savo bendražygei, kuriai reikėjo automobilio. R. Karbauskio ir jo bendrovės advokatas taip pat atstovauja ir G. Kildišienės interesams. Tačiau G. Kildišienė to nelaiko pagalba.

15min nuotr.

„Nėra buvę mano gyvenime žmogaus, kuris kažką už mane spręstų, kuris man padėtų, aš viską visuomet darydavau savo galva ir savo rankomis. Atvirai prisipažįstu – gaila, tačiau neteko sutikti vyro, kuris gyvenime man būtų padėjęs“, – knygoje rašo buvusi parlamentarė.

Tvirtina pinigų nevogusi

G. Kildišienė iš Seimo pasitraukė po to, kai 15min aprašė negražią praeities istoriją, kai 2005 metais ji, dar būdama Greta Mikalauskaitė, buvo apkaltinta apvogusi savo darbovietę.

Šiai istorijai knygoje „Atvirai“ skiriama nemažai dėmesio.

15min žiniomis, tyrimo metu nustatyta, kad ji su kita mergina pasisavino apie 1,3 tūkst. tuomečių litų. Ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nes G. Kildišienė grąžino pinigus ir oficialiai susitaikė su darbdaviu.

BNS nuotr.

G. Kildišienė tai aprašo knygos skyriuje „Klaidos anatomija“.

Dirbdama neįvardintame restoranų tinkle G. Kildišienė pasakoja buvusi labai laiminga: „Mokiau padavėjus, barmenus, restoranų vadovus – tai buvo mano tiesioginis darbas ir tai man patiko.“

Knygoje G. Kildišienė rašo, kad su drauge, kurią knygoje įvardija tik K., ji vyko apmokyti vieno iš tinklo restorano komandos.

„Kas yra dirbęs kavinėse prieš dešimt ar daugiau metų, puikiai žino, kas yra darbo grafikas ir kiek reikia dirbti iš tikrųjų. Ir kaip dažnai tenka paskubomis, neįsigilinus pasirašyti ten, kur reikia“, – rašoma knygoje.

G. Kildišienė teigia iš nuovargio pasirašydavusi dokumentus gerai jų neperskaičiusi.

„Neatsakingas požiūris į dokumentus – taip turėjo būti parašyta išvadoje. Tačiau žiniasklaida tai pavadino vagyste iš darbdavio ir susitaikymu“, – rašo ji.

G. Kildišienė teigia, kad apie tai su džiaugsmu pasakojusi „ponia L.“, kuri buvo to restorano vadovė, ją apkalbėjo, nes jautė konkurenciją.

„Kai sužinojau apie pinigų trūkumą, sėdome su K. ir ėmėme peržiūrinėti visą dokumentaciją (…) Manęs tomis dienomis, kai buvo užfiksuotas trūkumas, net nebuvo kavinėje, bet grįžusi pasirašiau atgaline data. Kai bandžiau apie tai kalbėtis su centrinio padalinio buhaltere, jai rūpėjo tik sausi faktai. O faktai tokie: mano parašai. Ir taškas. Neįvertinta. Taip, tada vėl pasijaučiau būtent taip. Galbūt mano jaunystės naivumas ir savojo darbo įmonei sureikšminimas vertė tikėti, kad kažkas ten, viršuje, pažiūrės į situaciją ne tik formaliai, o įsigilins į tai, kaip iš tiesų buvo. Ar bent jau pasidomės, kur tuo metu aš buvau fiziškai. Nepažiūrėjo, nepasidomėjo.“

G. Kildišienė pasakojo pasisamdžiusi advokatą, kuris pasiūlė nekreipti dėmesio į tai, kad ji negali išvykti į užsienį, ir emigravusi.

Buvo sulaikyta oro uoste

Grįžusi iš Anglijos, kurioje išsiskyrė su gėrimo ir lošimo priklausomybę turinčiu draugu, G. Kildišienė pasakoja buvusi sulaikyta oro uoste.

„Kad man būtų leista važiuoti namo, advokatas patarė sutikti su pateiktais kaltinimais, – pasakoja ji. – Tą dieną, kai prokuratūroje pasirašiau prisipažinimą dėl neva pasisavintų pinigų (jo tekstą prokurorui diktavo šalia sėdintis advokatas), jaučiausi menku trupinėliu, atsidūrusiu prieš visą sistemą. Tai, kiek kartų buvau įskaudinta dėl neteisybės, nepražudė mano tikėjimo savo darbo prasme, nenuvertino nei mano politinės, nei visuomeninės veiklos.“

G. Kildišienė leido suprasti, kad pinigus pasisavino ne ji, bet jos draugė, kuri esą išsisuko padedama tėvo. „O kaltė buvo suversta man“, – teigia ji.

„Ir žinote, kas bebūtų, aš nesu šventoji“, – toliau knygoje rašo ji ir prisipažįsta septynerių iš kanceliarinių prekių parduotuvės pavogusi du sąsiuvinius, dėl ko jai gėda iki šiol.

„Nepritapau prie sistemos“

Sprendimą trauktis iš Seimo G. Kildišienė aiškina dideliu žiniasklaidos dėmesiu.

„Privalėjau apsaugoti Dukrą ir Mamą, kuri po tokių psichologinių ir net fizinių atakų atsidūrė ligoninėje. Priėmiau sprendimą daugiau nebesiteisinti, tiesiog nesiteisinti dėl to, ko nepadariau, ir iš Seimo pasitraukti. Vėl taip – žemaitiškai tiesmukai. Nepritapau prie sistemos. Ne prie politikos sistemos – prie visuomenės dezinformavimo ir manipuliavimo žmonių nuomone sistemos“, – rašo ji.

Nukopijavo J. Statkevičiaus modelį?

Viename iš skyrių G. Kildišienė prabilo apie viešai aptarinėtą rūbą – naujausios dizainerio Juozo Statkevičiaus kolekcijos paltą.

Tačiau G. Kildišienė leidžia suprasti jį pasisiuvusi pati: „Kai žinomų vyrų žmonelės dėjo savo „Facebook“ paskyrose mano nuotraukas ir šalia nuotraukas iš garsaus dizainerio naujausios kolekcijos, klausdamos, ar vienas kitas mano drabužis nėra siūtas jo studijoje, man tai kėlė tik šypseną ir dėkingumą už tokį įvertinimą. Po kai kurių veikėjų bandymų mane žeminti, neva mano kūrybiniai darbai yra niekam tikę, staiga kažkas juos ima lyginti su garsaus dizainerio modeliais.“

Vyrus vadina akmenėliais

Knygoje G. Kildišienė papasakojo apie keletą draugysčių su vyrais. „Aš juos taip pat vadinu akmenėliais, įkritusiais į batą kelyje. Toks akmenėlis įstrigdavo bate ir kurį laiką spausdavo, kol neapsikentusi sustodavau, nusiaudavau, iškratydavau batą ir eidavau toliau“, – rašo ji.

BNS nuotr.

Vienas G. Kildišienės draugas kentėjo nuo alkoholio ir lošimo priklausomybės, kitas širdies draugas buvo patologiškai pavydus ir neleisdavo niekur išeiti.

Buvusi parlamentarė pasakoja kentusi psichologinį vyro smurtą. Politikė teisiasi su buvusiu vyru dėl turto.

G. Kildišienės knygą išleido leidykla „Amatas“, kuria nuo šių metų birželio 6 dienos tapo anksčiau G. Kildišienės su šeima sukurta įmonė „Greta Gretos“.

Įmonei „Amatas“ vadovauja pati G. Kildišienė. Balandį šios įmonės įstatinis kapitalas buvo padidintas dukart – į įmonę investuota beveik 20 tūkst. eurų. Būtent tokias santaupas teikdama duomenis Valstybinei mokesčių inspekcijai už 2016 m. nurodė G. Kildišienė. Šiuo metu įmonėje „Amatas“ dirba trys darbuotojai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...