captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Žemaitaičio elgesį tirs Seimo etikos ir procedūrų komisija

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pranešimą dėl Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio elgesio perduoti nagrinėti Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Seimo narys Ramūnas Karbauskis Seimo Etikos ir procedūrų komisijai bei VTEK adresuotame kreipimesi prašė įvertinti, ar R. Žemaitaitis nenusižengė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso reikalavimams, kai Seime dalyvavo sprendžiant klausimus dėl Alkoholio įstatymo bei Miškų įstatymo pataisų. Esą R. Žemaitaitis savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė duomenų, kad jo tėvai ir brolis yra UAB „Dervira ir partneriai“ akcininkai, taip pat valdo UAB „Statyk pats“ ir „Pamario starta“ akcijas. Jo tėvai esą valdo ir UAB „Dervira“ akcijas. Teigiama, kad dvi iš šių įmonių verčiasi kavinių verslu, o viena - statybinių medžiagų prekyba.

VTEK pažymi, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme yra numatyta išimtis, kad pareigą nusišalinti įtvirtinančios šio teisės akto nuostatos Seimo nariams taikomos tiek, kiek viešųjų interesų viršenybės neužtikrina Seimo narių veiklą reglamentuojantys įstatymai. Seimo nario prievolę vengti interesų konflikto ir pareigą nusišalinti reglamentuoja Seimo Statutas. Jis numato, kad, eidamas pareigas, kiekvienas Seimo narys privalo vengti interesų konflikto ir nesielgti taip, kad visuomenei kiltų abejonių apie tokio konflikto egzistavimą. O su sprendžiamu klausimu susijusį privatų interesą turintis Seimo narys prieš prasidedant klausimo svarstymui arba svarstymo metu privalo informuoti posėdžio pirmininką apie interesų konflikto grėsmę ir nusišalinti nuo tolesnio svarstymo ir balsavimo.

Statutas taip pat numato, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija prižiūri, kaip laikomasi Statuto bei kitų teisės aktų, reglamentuojančių Seimo narių veiklą. Gavusi pareiškimą, kad kuris nors Seimo narys savo veikloje nevykdo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir Seimo Statuto reikalavimų, minėta komisija turi teisę atlikti šio Seimo nario veiklos tyrimą.

R. Žemaitaitis 2012 m. ir šiemet teiktose privačių interesų deklaracijose yra nurodęs turintis UAB „Dervira“, „UAB Dervira ir partneriai“ bei UAB „Statyk pats“ akcijų. O teisės aktai nesuteikia VTEK įgaliojimų vertinti Seimo narių elgesio atitiktį Seimo Statuto ir Valstybės politikų elgesio kodekso reikalavimams bei pareigą nusišalinti reglamentuojančioms Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Vertindamas VTEK sprendimą Seimo narys R. Žemaitaitis sako, kad „subliūško valstiečių išpuolis prieš „tvarkiečių“ lyderį“.

„Galų gale šis VTEK sprendimas parodė, kad bandymas daryti man spaudimą nepavyko. Tokie valstiečių veiksmai ir kai kurių politikų pažadai palaikyti vieną ar kitą valstiečių pseudoreformą mainais už jiems reikalingus sprendimus man yra nepriimtini. Vertinu tai net galbūt kaip prekybą arba mainus, kaip politinį turgų, kuriame prekiaujama sprendimais ir daromas poveikis. Tokia politinė kultūra man yra nepriimtina, nes tokia praktika yra neteisinga rinkėjų atžvilgiu“, – sakė R. Žemaitaitis po VTEK sprendimo. Pasak „Tvarka ir teisingumas“ lyderio, partijos pozicija dėl urėdijų reformos nesikeičia.

„Manome, kad tai yra labai bloga iniciatyva, turėsianti daugiau neigiamų pasekmių nei teigiamų. Kažkuria prasme urėdijų konsolidacija man primena liūdnai pagarsėjusį LEO projektą“, – teigia R. Žemaitaitis. Anot „tvarkiečių“ frakcijos seniūno, nors dar vienas išpuolis prieš partiją subliūško, bet puolimas prieš „Tvarkos ir teisingumo“ Seimo narius tuo nesibaigs.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...