captcha

Jūsų klausimas priimtas

Asmens duomenys: ar tinkamai juos saugome?

Ar Lietuvoje tinkamai vykdoma asmens duomenų apsauga? Laikinoji duomenų apsaugos inspekcijos vadovė Dijana Šinkūnienė pastebi, kad vis dar pakankamai didelė problema yra atvejai, kai, turėdamos tam tikrus duomenis, institucijos ar įmonės siunčia nepageidaujamas SMS žinutes ar el. laiškus, taip pat nelegaliai viešinami skolininkų asmens duomenys. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Pakankamai aštri problema, pavyzdžiui, yra nepageidaujami elektroninio pašto pranešimai, SMS žinutės. Dažnai pasitaiko, kad valstybinės institucijos, privatūs ar juridiniai asmenys neteisėtai paskelbia asmens duomenis interneto svetainėje. Būna, kad bendrijos, turėdamos skolininką, galvoja, kad paviešins skolininko asmens duomenis ir tada jis greičiau grąžins skolą, tačiau toks būdas nėra teisėtas“, – atkreipia dėmesį D. Šinkūnienė.

Tiesa, laikinoji inspekcijos vadovė pažymi, kad, suabejojus, kodėl tam tikrai institucijai prireikė jūsų duomenų, reikia turėti omenyje duomenų valdytojo pareigą suteikti informaciją.

„Iškilus klausimui, nereikia iškart užaštrinti situacijos, kad tai neteisėta, viskas yra blogai ir aš nieko neduosiu. Iš tiesų reikia pasižiūrėti, pasiteirauti pačios organizacijos, to duomenų valdytojo, įmonės, kuri prašo tų duomenų, o kodėl tų duomenų yra prašoma, ar tikrai jų reikia. <...> Iš vienos pusės yra žmogaus teisė, iš kitos pusės – to duomenų valdytojo pareiga suteikti žmogui informaciją“, – sako specialistė.

Daugiau apie tai – įraše. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...