captcha

Jūsų klausimas priimtas

SAM ramina: Kompensuojamųjų vaistų kainyne liko visi reikalingi vaistai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešime spaudai atkreipia dėmesį, kad nuo liepos 3 dienos įsigaliojus naujajam Kompensuojamųjų vaistų kainynui, visų veikliųjų medžiagų vaistai ir toliau liko kainyne ir yra kompensuojami. Vaistų pasirinkimo laisvė ir toliau bus, tad žmonės galės rinktis jiems labiausiai tinkančius vaistinius preparatus. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, skleidžiama informacija apie tai, kad kai kurių būtinų vaistų nebelieka, yra neteisinga ir kelianti paniką. Jis teigia, kad neverta nuogąstauti, jog nebus galima įsigyti kai kurių įprastų vaistų. Naujajame kainyne liko visos iki šios buvusios veikliosios medžiagos – nei viena iš jų neišbraukta.

„Tai reiškia, kad visose vaistų grupėse pagal veikliąją medžiagą, stiprumą ir formą vaistai bus kompensuojami kaip ir iki šiol. Jei kažkurio vaisto nebeliko, vietoj jo galima rinktis kitą tokias pat gydomąsias savybes turintį vaistą. Populiariausi vaistai, kurių kompensuojamųjų receptų išrašoma daugiausiai, nėra išbraukiami iš kainyno, pacientai ir toliau galės juos vartoti, tik pacientų priemokos jiems bus kur kas mažesnės“, – sako ministras A. Veryga.

Kompensuojamųjų vaistų kainyne vaistai keičiasi nuolat. Tai yra natūralus rinkos reguliuojamas procesas. Į rinką ateina inovatyvūs, neseniai išrasti patentiniai vaistai, nauji generiniai vaistai. Tuo tarpu kiti vaistai, atsižvelgiant į vaistų rinkoje vykstančią konkurenciją kainomis, pasitraukia iš rinkos. Būna atvejų, kai dėl įvairių priežasčių nutraukiama vaisto gamyba arba keičiama vaisto pakuotė, nes planuojama tiekti kitą pakuotę.

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės K. Garuolienės, šiais metais į kainyną, gamintojams nesumažinus vaistų kainų iki nustatyto lygio, nebuvo įrašyti 159 vaistai, likusi vaistų dalis (151 vaistas) pasitraukė iš kainyno dėl to, kad buvo pakeista vaistų pakuotė, nes planuojama tiekti kita pakuotė, gamintojas nutraukė šių vaistų tiekimą, atsirado vaistų gamybos spragos ir panašiai. Pavyzdžiui, iš ankstesnio kainyno dėl tokių pačių priežasčių buvo išbraukti 157 vaistai, tad kaita vyksta nuolat. Bet kuriuo atveju, pacientai nelieka be gydymo juos keičia kitų gamintojų gaminami vaistai.

Pavyzdžiui, iš kainyno išsibraukė dvi populiaraus vaistinio preparato X pakuotės, tačiau kainyne liko to paties gamintojo, to paties stiprumo, kitos dvi vaistinio preparato X pakuotės tuo pačiu pavadinimu. Dažni atvejai, kai tas pats gamintojas pakeičia pakuotės firminį pavadinimą ir vaistas gaminamas to paties gamintojo kainyne liko, tik pasikeitė jo pavadinimas.

Taip pat svarbu pažymėti, kad išbraukiamų vaistų sąraše taip pat gausu vaistinių preparatų, kurie yra tiekiami lygiagretaus importo būdu, atsižvelgiant į tai, kad tos vaistų tiekimo būdas dažniausiai yra nenuolatinis ir šie vaistai tuo pačiu pavadinimu ir toliau yra kompensuojami, tik skiriasi būdas kaip jie pasiekia vaistines. 

Be to, SAM ragina atkreipia pacientų dėmesį į tai, kad vaistinės privalo užtikrinti, jog jose būtų pigiausių populiariausių vaistų. Jei nutinka taip, kad pacientams yra sakoma, jog tokių vaistų nėra ir negalima įsigyti, SAM ragina žmones netylėti ir apie tai informuoti Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą tel. 8 800 735 68. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...