Lietuvoje

2017.07.05 11:28

Valstybės dienos proga Ignalinos miestas pasipuoš karine technika

LRT.lt2017.07.05 11:28

Penktadienį Ignalinoje rengiama šventė „Valstybės diena kartu su kariuomene“, kurioje visuomenei prisistatys įvairių Lietuvos kariuomenės pajėgų kariai ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai, rašoma pranešime spaudai.

Ignalinos vasaros estrados pašonėje planuojama išdėstyti karinę techniką – nuo šarvuočių iki tankų, pristatyti naudojamus oro gynybos ir pėstininkų ginklus, organizuoti karines estafetes. Taip pat renginyje dalyvaus Lietuvos policijos ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

„Šiemet Valstybės diena Ignalinoje turi išskirtinių akcentų – šio krašto gyventojai ir poilsiautojai turės puikią galimybę susipažinti su NATO šalių kariais ir jų ginkluote, o patiems kariams nepaprastai svarbu visuomenės dėmesys ir supratimas. Bendraudami labiau suprasime vieni kitus, kartu stiprinsime savo kraštą“, – sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Renatas Spėčius.

Renginio pradžioje 14 valandą kariai kartu su Lietuvos skautų sąjungos skautais pakels Lietuvos valstybės ir istorinę vėliavas, bus atliekamos ceremonijos su ginklu, o Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas gros Lietuvos valstybės himną.

Šventės metu visuomenei prisistatys Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai – bus pademonstruota naujausia turima ginkluotė nuo pistoletų iki prieštankinių granatsvaidžių, kariai supažindins lankytojus su mūšio imitavimo sistema „Miles“, pratybų metu leidžiančia treniruotis itin realistiškomis sąlygomis, taip pat lankytojai turės galimybę detaliai susipažinti su įvairiais tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdais.

Karinių oro pajėgų kariai renginyje pristatys raketines oro gynybos sistemas, paieškos ir gelbėjimo darbams naudojamas priemones. Taip pat renginio metu bus organizuojami pirmosios medicinos  pagalbos mokymai, kuriuos ves Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos paramedikai. Renginio dalyviai galės išbandyti jėgas kariškose estafetėse ir kitose rungtyse.

Ignalinoje bus pristatyta ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupės technika. Renginio svečiai galės pabendrauti su Norvegijos kariais ir apžiūrėti jų naudojamą tanką „Leopard“.

Taip pat šventės metu rengiami du koncertai – Pučiamųjų orkestrų vakaras, kuriame dalyvaus Panevėžio pučiamųjų instrumentų orkestras „Panevėžio garsas“ bei Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, o vėliau miestiečiams ir svečiams pasirodys grupė „Hiperbolė TRIBUTE BAND“.