Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Terapeutų patarimai sklandžiai santykių pradžiai: ką daryti ir ko ne?

LRT.lt 2015.09.08 13:45

6 terapeutų patarimų dešimtukas norintiems, kad pasimatymų karuselėje nesusisuktų galva.

6 terapeutų patarimų dešimtukas norintiems, kad pasimatymų karuselėje nesusisuktų galva.

1. Neįtikinėkite savęs, kad jums (pa)tinka tik vieno tipo partneriai.

Praplėskite sau atitinkančios poros apibrėžimą. Būkite atviri galimybei įsimylėti žmogų, idealiai neatitinkantį jūsų suformuoto tinkamo partnerio tipo kriterijų, patariama psychologytoday.com.

2. Nebūkite pernelyg kritiškas.

Kitų žmonių atžvilgiu būkite malonus, supratingas, domėkitės jais, lai jums šie žadina smalsumą. Išankstinis atmetimas – tiesus kelias pražiopsoti sau tinkamą porą.

3. „Neperspauskite“ – nesielkite taip, kad kitam jūsų poelgiai pasirodytų pretenzingi, desperatiški, nestabilūs ar kitaip nepageidautini.

Artima draugystė turi augti palaipsniui. Jei galimam partneriui iš pat pradžių išrėšite, kad jis jums labai patinka, greičiausiai pastarasis pajus spaudimą. Jausmus atverkite po truputį.

4. Nepamirškite pagrindinių tradicinių pasimatymų taisyklių.

Galbūt skamba senamadiškas, bet pabūkite džentelmenas/ledi. Kai kurioms laiko patikrintoms pasimatymų taisyklėms lemta galioti ir šiandien. Žinoma, moteris pati gali ir atsidaryti duris, ir susimokėti už vakarienę, vis dėlto malonu, kai tuo pasirūpina vyras. Merginos neturėtų mėginti supanašėti su vaikinais.

5. Nekreipkite pernelyg didelio dėmesio į šeimos narių ir draugų klausinėjimus, tokius kaip „ar jis to paties tikėjimo?“, „ar ji – tos pačios kilmės?“ arba  „kokia jo/jos finansinė padėtis, išsilavinimas?“ ir panašius.

Svarbiausia rasti pusiausvyrą: įsiklausyti į artimųjų ir draugų nuomonę, bet labiausiai pasikliauti savo intuicija, koks žmogus jums tinkamiausias. Ilgalaikius santykius užmegsite tada, kai pirmiausia atsižvelgsite į savo norus ir poreikius.

6. Nepersistenkite pasakodami apie save, savo praeitį, padarytas klaidas, nuoskaudas, širdies žaizdas, patirtas prieš dešimtmetį ar per paskutinius santykius. Megzdami naują draugystę žmonės nori pažinti jus tokį, koks esate dabar.

Pasakokite apie dabartinį save, savo vertybes ir ateities tikslus.

7. Negožkite kito: nemonopolizuokite pokalbio – nė vienas sveikas, įdomus žmogus nenorės kurti santykių su egoistišku narcizu.

Pokalbis turi būti abipusis. Būkite smalsus, domėkitės kitu.

8. Neperdirbinėkite savęs, kad būtumėte panašūs į tokį, kokio, kaip spėjate, nori simpatija. Kai nebūname savimi, demonstruojame svetimas vertybes, traukiame žmones, kurių neturėtume traukti. Tokie santykiai iš pat pradžių pasmerkti žlugti.  

Nebijokite parodyti tikrojo savęs. Taip kur kas paprasčiau, nei apsimetinėti.

9. Nesiskųskite nesėkmėmis meilėje ar blogu pasirinkimu.

Prisiminkite, kad romantinį draugą susirasti nėra paprasta, visai nesvarbu, kur gyvenate. Galima kaltinti šalį, laisvų partnerių trūkumą ar orą, bet kur kas geresnė išeitis – atsikratyti negatyvumo.

10. Neatsisakykite savo hobių ir kitų gyvenimo potyrių vien todėl, kad suradote antrą pusę. Protingai planuokite savo laiką – raskite jo sau – sportuokite, leiskite laiką paplūdimyje, skaitykite, gaminkite, bendraukite su draugais. Užmezgus romantinį ryšį nesunku prarasti savo požiūrį į gyvenimą, propaguotą iki partnerio.  

Nuo pat santykių pradžios imkite derinti laiką, leidžiamą kartu ir laiką sau. Įvertinkite kiekvieną situaciją ir nuspręskite, kada svarbiau poros poreikiai, o kada – jūsų asmeniniai.