captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK: Aplinkos ministerijos kancleris R. Klovas pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Aplinkos ministerijos kancleris Robertas Klovas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, kai šis priėmė sprendimą į Gamtos apsaugos departamento direktoriaus pareigas skirti medžioklės draugą Donatą Dudutį.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

VTEK siūlo aplinkos ministrui įvertinti galimybę panaikinti pernai spalio 27 d. vykusio konkurso į Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento (AMGAMD) direktoriaus pareigas rezultatus bei Aplinkos ministerijos kanclerio įsakymą dėl D. Dudučio priėmimo į šias pareigas, kadangi paminėtieji teisės aktai priimti pažeidžiant Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.

Tyrimą VTEK atliko Seimo Antikorupcijos komisijos bei Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pranešimų pagrindu. Tyrimo metu surinktų aplinkybių visuma patvirtina abejones dėl R. Klovo sprendimų nešališkumo Aplinkos ministerijoje svarstant klausimus, tiesiogiai susijusius su D. Dudučiu.

Tyrimo duomenys rodo, kad 2016 m. spalio 14 d. buvo sudaryta konkurso komisija AMGAMD direktoriaus pareigoms užimti, kurios pirmininku paskirtas R. Klovas. Tą pačią dieną bei spalio 15 d. R. Klovas ir D. Dudutis (iš viso trise) dalyvavo pastarojo suorganizuotoje medžioklėje Jurbarko rajone. Spalio 16 d. D. Dudutis medžiotojų klubo „Girios“ prezidentui pateikė prašymą dėl pasitraukimo iš šios asociacijos valdybos ir dėl narystės stabdymo nuo spalio 26 d. Po dviejų savaičių, spalio 27 d., vyko konkursas AMGAMD direktoriaus pareigoms užimti. Konkurso komisijai pirmininkavo R.Klovas. Konkursą laimėjo D.Dudutis. Po dar dviejų savaičių, lapkričio 12 d., jiedu medžiojo Jurbarko rajone D. Dudučio suorganizuotoje medžioklėje (iš viso dalyvavo 22 medžiotojai). Praėjus dar savaitei, lapkričio 21 d., R.Klovas pasirašė įsakymą, kuriuo D. Dudutis nuo 2016 m. gruodžio 1 d. buvo priimtas į AMGAMD direktoriaus pareigas. Gruodžio 3 d. jiedu vėl kartu medžiojo Širvintų rajone (iš viso dalyvavo 22 medžiotojai). VTEK tyrimo duomenys rodo 2016–2017 m. juos kartu medžiojus ir dar keturiose medžioklėse.

Pabrėžtina, kad nusišalinimas yra kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens asmeninė pareiga, kuri turi būti išreikšta aktyviais ir aiškiais veiksmais. Todėl atrankos komisijos posėdyje R. Klovas turėjo informuoti kitus dalyvaujančius asmenis apie jam kylantį interesų konfliktą ir posėdyje turėjo būti išspręstas klausimas, ar yra pakankamas pagrindas R. Klovo nusišalinimui. Šio klausimo svarstymas turėjo būti užfiksuotas konkurso posėdžio protokole. Tačiau nei jame, nei posėdžio garso įraše nėra užfiksuota, kad Aplinkos ministerijos kancleris komisijos nariams būtų teikęs nusišalinimą nuo dalyvavimo posėdyje.

Taip pat konkurso vertinimo lentelėje yra užfiksuotas įvertinimas, kurį R.Klovas skyrė pretendentui D. Dudučiui. Atsižvelgiant į visas aplinkybes, konstatuotina, kad R. Klovas neįvykdė įstatyme nustatytos pareigos vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti.

R. Klovas medžiotojų klube „Girios“ nario teisėmis dalyvauja nuo 2001-ųjų, D. Dudutis – nuo 1997-ųjų. Privačių interesų deklaracijas R.Klovas yra teikęs 2012 m., 2013 m. ir 2016 m. liepos 2 d., tačiau duomenis apie ryšius su šia asociacija nurodė tik šių metų kovo mėnesį.

Einant pareigas valstybinėje tarnyboje, asmens narystė asociacijoje suvokiama kaip privataus intereso buvimas. Privatus interesas apima ir kitokio pobūdžio, nebūtinai materialinį, suinteresuotumą. Jis gali būti ir nematerialus, bet nukreiptas į konkretaus asmens naudos sukūrimą ateityje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...