Lietuvoje

2017.07.04 18:56

Liepos 6-ąją valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose visi galės žvejoti nemokamai

BNS2017.07.04 18:56

Ketvirtadienį minint Valstybės dieną visuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, taip pat Nemuno deltos regioniniame parke, išskyrus Krokų lankos botaninį-zoologinį draustinį, bus galima žvejoti nemokamai – be mėgėjų žvejybos leidimų, informuoja Aplinkos ministerija.

Norintieji žvejoti privačiuose telkiniuose ir tuose, kur organizuota limituota žvejyba, taip pat ir jūroje, turės įsigyti leidimus.

Nemokamai žvejoti pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės galima dukart per metus – Valstybės dieną, liepos 6-ąją, ir rugpjūčio 15-ąją, per Žolinę.

Limituota žvejyba organizuota šiuose išnuomotuose vandens telkiniuose: Gudelių ežere (Šiaulių r.), Varniškių ežere (Vilniaus r.), Ilgio ežere ir Vijūnėlės tvenkinyje (Druskininkų sav.), Vabalių ežere (Alytaus r.), Barstyčių tvenkinyje (Skuodo r.), Pagojės tvenkinyje (Anykščių r.), Vykežerio, Vykežerėlio, Sniūčio, Vasakno ežeruose ir Šventosios tvenkinyje (Zarasų r.), Alvito ežere (Vilkaviškio r.), Malkėsto ir Ilgio ežeruose (Molėtų r.), Kašonių ežere (Prienų r.) ir Gulioniškės tvenkinyje (Kazlų Rūdos sav.).

Neišnuomoti vandens telkiniai, kuriuose organizuota limituota žvejyba, yra šie: Merkio upė nuo Ožkelaičių tilto iki Baltarusijos sienos (Ožkelaičių tiltas yra tarp Jašiūnų ir Rūdninkų), Talokių ežeras (Alytaus r.), Krūminių tvenkinys (Varėnos r.), Smulkio ežeras (Anykščių r.), Joskučio ežeras (Ignalinos r.) ir Musios ežeras (Vilniaus r.). Juose organizuota limituota karpių žvejyba. Pagal Mėgėjų žvejybos taisykles visus mažesnius nei 40 cm karpius privaloma paleisti atgal į vandens telkinį.

Žvejoti draudžiama valstybinių gamtinių rezervatų telkiniuose, Kniaupo įlankoje, Nemune 500 metrų žemiau Kauno hidroelektrinės užtvankos ir kituose vandens telkiniuose, kuriuose pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles mėgėjų žvejyba bet kokiais įrankiais ar būdais draudžiama ištisus metus.

Ministerija taip pat primena, kad žvejojant reikia laikytis ir kitų šiose taisyklėse nustatytų reikalavimų – draudžiama gaudyti lašišas, šlakius, sykus neįsigijus žvejo mėgėjo kortelės šių žuvų žvejybai. Kitas žuvis galima gaudyti, laikantis leidžiamų sugauti žuvų kiekių ir jų dydžių, naudojant žvejybai ne daugiau nei leidžiama žvejybos įrankių ir kabliukų.