captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Numavičiui nepavyko išsisukti nuo baudų Valstybinei mokesčių inspekcijai

Floridoje gyvenantis buvęs „VP Grupės“ akcininkas Julius Numavičius turės Valstybinei mokesčių inspekcijai sumokėti per 450 tūkst. eurų nepriemokų ir baudų už ankstesnius bandymus sutaupyti mokesčių. Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas antradienį nepakeitė žemesnės instancijos teismo sprendimo.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) Vilniuje išnagrinėjo Juliaus Numavičiaus skundą prieš Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), dėl jam priskaičiuotų baudų – tačiau žemesnės instancijos teismo sprendimas liko nepakeistas.

Teismas patvirtino VMI išvadą, kad garsaus Lietuvos verslininko paskolų sutartys buvo sudarytos išimtinai siekiant gauti mokestinę naudą.

J. Numavičiaus pagal ankstesnes paskolų sutartis gautos pajamos nebuvo pripažintos palūkanomis, kurios pagal Lietuvos įstatymus buvo neapmokestinamos.

„Po šios LVAT nutarties priėmimo pareiškėjas privalės nuo gautų sumų sumokėti VMI apskaičiuotus gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir susijusias sumas (baudas ir delspinigius)“, – teigiama VLAT sprendime.

Buvusiam VP grupės akcininkui baudos skirtos įvertinos jo teiktas paskolas VP grupei bei gautas pajamas iš jų.

Tuo metu palūkanos už suteiktas paskolas, jei jos pradėtos grąžinti ne anksčiau nei po metų, nebuvo apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu (GPM).

VMI buvusiems „VP Grupės“ akcininkams J. Numavičiui ir Mindaugui Marcinkevičiui nurodė papildomai susimokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, baudas ir delspinigius – gautos palūkanos buvo palaikytos kitomis pajamomis.

J. Numavičius bandė ginčyti, kad šios pajamos turėtų būti prilygintos bent jau dividendams, ir tuomet mokesčių bei baudų suma būtų mažesnė. M. Marcinkevičius, kuriam skirtos baudos buvo mažesnės, VMI sprendimo neginčijo.

Tai, kad J. Numavičiaus skola valstybei siekia 306 tūkst. eurų, buvo atskleista 2014 metais, kai jis teisme nesėkmingai siekė iš VMI gauti dokumentus, susijusius su 2013 metais atliktu jo mokestiniu patikrinimu, kurio metu nagrinėti verslininko 2007–2010 metais sumokėti pajamų ir sveikatos draudimo mokesčiai.

VMI nustatė, kad J. Numavičius savo iniciatyva vengė mokesčių, todėl perkėlė prievolę susimokėti mokesčius jam pačiam, o ne įmonėms.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...