captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl J. Miltinio teatro vadovo

Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo buvusio Juozo Miltinio teatro vadovo Lino Zaikausko pasikėsinimo priversti lytiškai santykiauti šio teatro aktorę. Šis sprendimas priimtas išsamiai išanalizavus ir įvertinus anksčiau galimai nukentėjusio asmens pateiktus duomenis, garso įrašą bei papildomą informaciją.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Galimai nukentėjusio asmens pareiškimas, prašant pradėti ikiteisminį tyrimą dėl seksualinio priekabiavimo, Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatui buvo pateiktas šių metų kovo mėnesį.

Įvertinus, kad seksualinio priekabiavimo veika galėjo būti įvykdyta ir vadovaujantis galiojančių teisės aktų reikalavimais, pareiškėja buvo informuota apie jos teisę kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Šis nutarimas vėliau buvo skundžiamas Panevėžio apylinkės prokuratūrai bei ikiteisminio tyrimo teisėjui, tačiau liko nepakeistas – buvo pripažinta, kad šiuo atveju procesas turi vykti privataus kaltinimo tvarka.

Pareiškėjos valia, situacija, dėl kurios ji siekė, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl priekabiavimo, buvo išsamiai paviešinta įvairiose žiniasklaidos priemonėse, įskaitant ir jos duotus interviu.

Atsižvelgdama į tai, kad per keletą savaičių viešojoje informacinėje erdvėje buvo pateikta ir anksčiau nevertintų detalių bei aplinkybių, Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė N. Grunskienė savo iniciatyva, kaip aukštesnysis prokuroras, susipažino su pareiškėjos teiktu pareiškimu policijai, garso įrašu bei įvertino šiuos duomenis kartu su vėlesne papildoma informacija. Įvertinusi, kad šių duomenų visuma nurodo į nusikalstamos veikos, numatytos LR baudžiamojo kodekso 151 str. „Privertimas lytiškai santykiauti“ 1 d. požymius, kurie turi būti ištiriami ikiteisminio tyrimo metu, Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė N. Grunskienė priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą.

​Už vertimą lytiškai santykiauti LR baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...