captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė ir premjeras pasveikino JAV Nepriklausomybės dienos proga

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino JAV prezidentą Donaldą Trumpą Nepriklausomybės dienos proga.
Aaron Burden/Unsplash nuotr.
Aaron Burden/Unsplash nuotr.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ta pačia proga pasveikino JAV viceprezidentą Mike`ą Pence`ą.

Sveikinime Lietuvos vadovė pabrėžė, kad susitikimai su JAV prezidentu ir vyriausybės atstovais vienareikšmiškai liudija, kad JAV ir Lietuvą visada sujungia tie patys tikslai. Prezidentės teigimu, Lietuva ir JAV yra tvirtos sąjungininkės, mūsų šalis yra pasirengusi toliau stiprinti NATO ir kovoti su terorizmu, plėsti Europos energetinį saugumą, spręsti karo Ukrainoje problemą.

Anot D. Grybauskaitės, Lietuva vertina principingą JAV požiūrį stiprinant mūsų regiono saugumą ir yra dėkinga už mūsų šalyje dislokuotus karius ir karinę įrangą, kurių buvimas yra ne tik solidarumo ir draugystės išraiška, bet ir vienas mūsų valstybės saugumo stiprinimo pagrindų.

Prezidentė palinkėjo kartu sudaryti savo piliečiams dar daugiau galimybių įgyvendinti abipusiškai naudingus projektus, drauge stiprinti didžias mūsų valstybes, tautų laisvę ir gerovę.

Šventės proga šalies vadovė visiems amerikiečiams pasaulyje palinkėjo nuotaikingo minėjimo, taikos, visokeriopos sėkmės ir vienybės.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis JAV Nepriklausomybės dienos proga sveikina JAV viceprezidentą M. Pence`ą ir visus šios šalies žmones.

„Lietuvos ir JAV partnerystė pasižymi glaudžiu bei intensyviu bendradarbiavimu, kurį nuosekliai stipriname. JAV yra strateginis mūsų valstybės sąjungininkas, su kuriuo Lietuvą sieja artimi ir draugiški ryšiai. Šiandien mūsų tikslas yra bendras – tai laisvės, demokratijos ir pagarbos pagrindinėms žmogaus teisėms užtikrinimas tiek Europos, tiek ir viso pasaulio bendruomenėse“, – sveikinime sako premjeras S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva vertina ir dėkoja JAV už paramą stiprinant mūsų šalies ir viso regiono saugumą, taip pat derinant pozicijas ir telkiant bendras pastangas užtikrinant tarptautinę taiką.

„Ilgalaikis JAV pažadas Lietuvos suverenumui ir nepriklausomybei sovietinių represijų metais niekada nebus pamirštas. Esame pasirengę išplėsti mūsų bendradarbiavimą technologijų, mokslo ir energetikos srityse, ypač – suskystintų gamtinių dujų tiekimu per Klaipėdoje esantį Suskystintųjų gamtinių dujų terminalą. Viso to dėka turėsime galimybę dar labiau stiprinti ne tik dvišalį bendradarbiavimą, bet ir abiejų valstybių gyventojų tarpusavio ryšius“, – pažymėjo ministras pirmininkas S. Skvernelis.

Premjeras visiems JAV žmonėms linki gražios šiandienos šventės, o ateityje – visokeriopos sėkmės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus, stiprybės bei kasdienės gerovės.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...