captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dėl urėdijų reformos pratęsti Seimo plenariniai posėdžiai

Antradienį už tokį Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio pateiktą nutarimo projektą balsavo 80 Seimo narių, prieš buvo 5, susilaikė 36 parlamentarai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Politikai neslepia, kad pagrindinis sesijos pratęsimo tikslas – urėdijų reforma. Valdantieji tvirtino, kad nepavyko priimti Miškų įstatymo pataisų dėl procedūrinio vilkinimo.

„Sveikinu su atvirumu, aiškiai deklaruojama nuostata, kad sesija pratęsiama dėl urėdijų reformos“, – sakė Seimo TS-LKD frakcijos narys Mykolas Majauskas, pasidžiaugęs, kad tai jau „nevyniojama į vatą“.

Seimo narys konservatorius Rimantas Jonas Dagys mano, kad tai ne miškų reforma, o „asmeninių ambicijų reforma“.

Seimo TS-LKD frakcijos narys Arvydas Anušauskas siūlė valdantiesiems sesijų pratęsimą sieti su svarbiomis datomis, pavyzdžiui, su Žalgirio mūšiu, Baltijos keliu, Laisvės diena, nes „gražiau atrodys“. Nors sesija pratęsta, jo pastebėjimais, Seimas nežino, ką darys, nes dar nėra kitos savaitės plenarinių posėdžių darbotvarkės.

Socialdemokratas Algirdas Sysas tvirtino esąs pasiruošęs dirbti visą liepą, rugpjūtį, tačiau apgailestavo, kad yra tokia tradicija, kai paskutinėmis sesijos dienomis bandoma „prakišti, prastumti, „buldozeruoti“ kokius nors ne visiškai normalius įstatymus“.

„Tokio Seimo ir tokio buldozerio dar nėra buvę“, – piktinosi Mišriai parlamentarų grupei priklausantis Linas Balsys. Jo nuomone, siekiama sunaikinti valstybinius miškus ir urėdijų sistemą ir čia esą interesą turi stambus medienos verslas.

Pratęsus sesiją liepos 7-ąją planuoti posėdžiai nevyks. Seimo plenarinius posėdžius numatoma surengti liepos 11 ir 13 dienomis.

Tarp svarbiausių posėdžių klausimų – Miškų įstatymo pataisos, kuriomis numatoma įgyvendinti valstybinių miškų valdymo pertvarką.

Parlamentarai numato apsispręsti dėl Sveikatos draudimo, Valstybinio socialinio draudimo įstatymo, Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymų pataisų, dėl principinės kariuomenės struktūros tvirtinimo ir kt. Pratęstoje sesijoje taip pat planuojama pristatyti Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektą.

Seimui svarstant vyriausybės teikiamą urėdijų reformą, opozicijos atstovai teikia alternatyvųjį projektą. Pasak Liberalų sąjūdžio pirmininko Eugenijaus Gentvilo, miškų įstatyme siūloma išbraukti dabar įteisintą urėdijų skaičių, o dėl jo turėtų apsispręsti vyriausybė.

Premjeras teigia, kad opozicijos siūlomą variantą palaikytų tuomet, jei Seime pritrūktų pritarimo „valstiečių“ pateiktai reformai. Pasak Sauliaus Skvernelio, vienokį ar kitokį sprendimą dėl urėdijų reformos Seimas turėtų priimti dar šią savaitę.

Pagal „valstiečių“ inicijuotą pertvarką, visus valstybinius miškus Lietuvoje valdytų viena valstybės įmonė. Socialdemokratai kelia sąlygą, kad kaip atskiri juridiniai vienetai liktų 25 urėdijos, bet vyriausybė to nenumato. Dabar yra 42 miškų urėdijos.

Birželio 30 d. Seimas pratęsė pavasario sesiją iki liepos 7 d.

Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Seimas gali nutarti sesiją pratęsti.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...