captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos kariai išlydimi į tarptautinių operacijų rajonus Afganistane ir Irake

Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje antradienį bus išlydimi Lietuvos kariai, išvykstantys į Afganistane NATO vykdomą tarptautinę operaciją „Tvirta parama“ ir į JAV vadovaujamą tarptautinę misiją Irake „Įgimtas ryžtas“.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Afganistane kariai pakeis šiuo metu tarnybą baigiančius Lietuvos karius operacijos „Tvirta parama“ štabe Kabule ir Vakarų regiono mokymo ir konsultavimo vadavietėje Herate. Iš viso Lietuvos karių kontingentą Afganistane šiuo metu sudaro 21 karys. Planuojama, kad Lietuvos kariai į Afganistaną Lietuvos kariuomenės lėktuvu „Spartan“ išvyks artimiausiu metu. 

NATO gynybos ministrai birželio 29 d. Briuselyje sutarė stiprinti NATO pajėgas Afganistane ir didinti ten tarnaujančių karių skaičių. Tai padaryta atsižvelgus į sudėtingą saugumo situaciją ir šalies saugumo pajėgoms tenkančius iššūkius kovoje su terorizmu. Lietuva taip pat didins savo kontribuciją nuo šio rudens – papildomai į Afganistaną išvyks 7 Lietuvos kariai. 

Į JAV vadovaujamą tarptautinę misiją Irake „Įgimtas ryžtas“ bus išlydėta antroji Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė, kuri pakeis nuo vasario užduotis vykdžiusius šešis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karius. 

Lietuvos kariai kartu su sąjungininkais moko Irako saugumo pajėgas. Šešių karių grupė tarnaus Danijos karalystės karių kontingento sudėtyje, kur kartu su Danijos, Latvijos ir Estijos kariais rengs Irako saugumo pajėgas kovai su Islamo valstybe. Lietuvos kariai į operacijos rajoną Irake išvyks šio mėnesio pabaigoje kartu su Danijos kontingento kariais. Kaip ir kitose šiuo metu vykstančiose misijoje, kariai dalyvausiantys JAV misijoje „Įgimtas ryžtas“ koviniuose veiksmuose ir operacijose nedalyvaus.

Iš viso šiuo metu apie 50 Lietuvos karių dalyvauja septyniose tarptautinėse operacijose.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...