captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Borisovui nenugriovus statinio bus kreipiamasi į teismą

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) pranešė, kad dėl Jurijaus Borisovo neįvykdyto nurodymo nugriauti neteisėtai įrengtą požeminį statinį Trakų rajone kreipsis į teismą.
V. Balkūno (15min.lt) nuotr.
V. Balkūno (15min.lt) nuotr.

150 hektarų teritorija Trakų rajone ironiškai vadinama „valstybe valstybėje“, nes yra uždara, aptverta ir akylai saugoma. Ant tvoros kabančios lentelės praneša, kad „teritoriją saugo ginkluota apsauga su šunimis“. O į šią teritoriją ne visada pavykdavo patekti ir inspektoriams. VTPSI dar praeitų metų lapkričio mėnesį buvo įpareigojusi J. Borisovą nugriauti teritorijoje esantį požeminį statinį.

Gegužės mėnesį inspektoriai apsilankė sklype ir tikrino, ar nurodymas buvo įvykdytas. Inspekcija įpareigojo statytoją iki birželio 26 d. pateikti įrodymus, jog jis statinį nugriovė. Inspekcijos teigimu, žinių iš statytojo nebuvo sulaukta, taigi bus kreipiamasi į teismą. „Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) statytojas J. Borisovas iki nustatyto termino pabaigos nepateikė atsakymo, ar jis savarankiškai įvykdė VTPSI įteiktą privalomąjį nurodymą ir pašalino savavališkos statybos, požeminio statinio, padarinius. Dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo inspekcija kreipsis į teismą“, – 15min komentavo VTPSI atstovas Albinas Keturka.

Statybos inspekcija, atlikusi specialius tyrimus, nustatė, kad viename iš su J. Borisovu siejamos bendrovės „Geovika“ valdomų sklypų Trakų rajone yra 309 m ilgio ir 3 m pločio požeminis statinys. Spėjama, kad tai yra požeminė šaudykla. Inspekcijos specialistai pareikalavo sklypų Vainių ir Žerebėnų kaimuose savininkės pateikti informaciją, susijusią su požeminiu objektu. Bendrovės vadovė atsakė, kad sklypą įsigijo be statinių ir jokių statybos darbų jame nevykdė, o apie anksčiau vykdytus statybos darbus informaciją suteikti galėtų tik buvę jo savininkai Irina ir Jurijus Borisovai.

Būtent todėl savavališkos statybos aktas buvo surašytas pačiam J. Borisovui. Turtą valdo J. Borisovo bendražygė Iš pradžių turtą Takų rajone valdė J. Borisovas ir jo žmona Irina Borisova. Dabar sutuoktiniai skiriasi. Šiuo metu turtą oficialiai valdo įmonė „Geovika“. „Geovika“ buvo įkurta 2012 metais, jai vadovauja J. Borisovo patikėtinė, jo įmonės „Avia Baltika“ Teisės departamento direktorė Jūratė Vainikonienė.

Nuo 2014 metų įmonė „Geovika“ turi Nyderlanduose registruotą vienintelį akcininką, labai mažą bendrovę „Dovecote Investments BV“. 2013 metais vienintelis įmonės UAB „Geovika“ akcininkas buvo J. Borisovas. Tvora buvo neteisėta Į aptvertą 150 hektarų teritoriją Trakų rajone patenka du ežerai ir didžiulis miško plotas. Įstatymo nuostatos teigia, kad Lietuvoje draudžiama aptverti privačius miškus, taip pat ežerus. Tačiau buvo pasinaudota viena išimtimi – Trakų rajono savivaldybė 2009 metais leido aptverti teritoriją, nes joje turėjo būti laikomi laukiniai žvėrys.

Tačiau jokių laukinių žvėrių teritorijoje nebuvo laikoma, net nebuvo gautas tam reikalingas leidimas, taigi teritorija buvo aptverta neteisėtai. Tačiau kai institucijos pradėjo reikalauti tvoros nugriovimo, Aplinkos apsaugos agentūra 2016 m. liepos 8 d. išdavė UAB „Geovika“ 3 leidimus laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...