Lietuvoje

2013.05.16 07:13

Prezidentė išvyko į JAV, kur jai bus įteiktas apdovanojimas

ELTA 2013.05.16 07:13

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko darbo vizito į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardo (Doctor of Humane Letters, Honoris Causa) suteikimo ceremonijoje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko darbo vizito į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardo (Doctor of Humane Letters, Honoris Causa) suteikimo ceremonijoje.

Garbės daktaro vardas Prezidentei skirtas už lyderystę bei „skaidrumą, tiesą ir atsakomybę“, rašoma Džordžtauno universiteto sveikinimo rašte.

Džordžtauno universitetas yra seniausias JAV ir didžiausias pasaulyje tarptautinių santykių universitetas. Lietuvos Prezidentė šiame universitete studijavo 1992 metais.

Per vizitą šalies vadovė susitiks su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Johnu Boehneriu ir Užsienio reikalų komiteto pirmininku Edwardu Royce`u, senatoriumi Johnu McCainu, kitais Kongreso nariais.

Prezidentė taip pat susitiks su įtakingais JAV verslininkais bei oficialiai pradės neseniai įsteigtos Lietuvos ir JAV verslo tarybos darbą. Tokio pobūdžio organizacija įkuriama pirmą kartą, jos tikslas yra skatinti Lietuvos ir JAV verslo bendradarbiavimą, investicijų iš JAV pritraukimą į mūsų šalį. Lietuvos ir JAV verslo tarybai priklauso tokios amerikiečių kompanijos kaip „Western Union“, „Exelon Generation“, „Chevron“, „Thermo Fisher Scientific“, „Phillip Morris“, „Maersk Line ltd“.

D. Grybauskaitė Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos mokslo metų baigimo šventėje vaikams įteiks mokyklos baigimo pažymėjimus.

Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardą yra gavę buvę JAV prezidentai Billas Clintonas ir Ronaldas Reaganas, buvę Jungtinių Tautų generaliniai sekretoriai Kofi Annanas ir Boutros Boutros-Ghali, Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuel Barroso, buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kohlas, buvusi JAV valstybės sekretorė Madeleine Albright, Ispanijos karalienė Sofija, Liberijos prezidentė, Nobelio taikos premijos laureatė Ellen Johnson Sirleaf, Afganistano prezidentas Hamidas Karzai, dabartinis JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis, žinomas ekonomistas Josephas Stiglitzas ir kiti.