captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos kariai išlydimi į tarptautinių operacijų rajonus Afganistane ir Irake

Liepos 4 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje bus išlydimi Lietuvos kariai, išvykstantys į NATO vykdomą tarptautinę operaciją „Tvirta parama” („Resolute support mission“) Afganistane ir Jungtinių Valstijų vadovaujamą tarptautinę misiją Irake „Įgimtas ryžtas“ („Inherent Resolve“), teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.
KAM archyvo nuotr.
KAM archyvo nuotr.

Afganistane kariai pakeis šiuo metu tarnybą baigiančius Lietuvos karius operacijos „Tvirta parama“ („štabe Kabule ir Vakarų regiono mokymo ir  konsultavimo vadavietėje Herate (angl. TAAC-W). Iš viso Lietuvos karių kontingentą Afganistane šiuo metu sudaro 21 karys.  Planuojama, kad  Lietuvos kariai į Afganistaną Lietuvos kariuomenės lėktuvu „Spartan“ išvyks artimiausiu metu.

NATO gynybos ministrai birželio 29 d. Briuselyje sutarė stiprinti NATO pajėgas Afganistane ir didinti ten tarnaujančių karių skaičių. Tai padaryta atsižvelgus į sudėtingą (blogėjančią) saugumo situaciją ir šalies saugumo pajėgoms tenkančius iššūkius kovoje su terorizmo grėsmėmis. Lietuva taip pat didins savo kontribuciją nuo šio rudens  –  papildomai į Afganistaną išvyks 7 Lietuvos kariai.

Į JAV vadovaujamą tarptautinę misiją Irake „Įgimtas ryžtas“ bus išlydėta antroji Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė, kuri pakeis nuo šių metų vasario užduotis vykdžiusius šešis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karius.

Lietuvos kariai kartu su sąjungininkais vykdo Irako saugumo pajėgų mokymą. Šešių karių grupė tarnaus Danijos karalystės karių kontingento sudėtyje, kur kartu su Danijos, Latvijos ir Estijos kariais  rengs  Irako saugumo pajėgas kovai su Islamo valstybe. Lietuvos kariai į operacijos rajoną Irake išvyks šio mėnesio pabaigoje kartu su Danijos kontingento kariais. Kaip ir kitose šiuo metu vykstančiose misijoje, kariai dalyvausiantys JAV misijoje „Įgimtas ryžtas“ koviniuose veiksmuose ir operacijose nedalyvauja. 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...