captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė susitikime su EK vicepirmininku: Europos ateičiai reikia konkrečių darbų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitikime su Europos Komisijos pirmuoju vicepirmininku Fransu Timmermansu aptarė ES ateitį ir saugumą, pasirengimą deryboms dėl naujos daugiametės ES finansinės perspektyvos, piliečių teisių apsaugą po „Brexit“, Astravo AE grėsmę ir kitus aktualius klausimus, teigiama prezidentūros pranešime.
Prezidento kanceliarijos/R. Dačkaus nuotr.
Prezidento kanceliarijos/R. Dačkaus nuotr.

Prezidentės teigimu, Europos Sąjungai atėjo laikas nuo abstrakčių diskusijų apie ateitį pereiti prie konkrečių darbų, stiprinant žmonių saugumą ir gerovę. Viena po kitos Europą krečiančios kibernetinės atakos, saugumo, ekonominiai ir migracijos iššūkiai reikalauja ne žodinio, o atsakingo politinio atsako.

Praėjusią savaitę Europos Vadovų Taryba jau žengė svarbų žingsnį, kurdama Europos gynybos fondą. Prezidentės teigimu, Europos žmonių saugumas, kibernetinės gynybos stiprinimas, dėmesys inovacijoms bei strateginės reikšmės projektams, didinantiems Europos šalių sujungiamumą ir konkurencingumą – ir toliau turi išlikti ES prioritetais bei atsispindėti naujame daugiamečiame biudžete. Lietuvai taip pat svarbu užsitikrinti nuoseklų finansavimą saugiam Ignalinos AE uždarymui.

D. Grybauskaitės teigimu, Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija su kontinentine Europa yra paskutinis žingsnis įtvirtinant regiono energetinę nepriklausomybę.  Lietuvos tikslas – nedelsti, ir sinchronizacijos projektus užbaigti iki 2025 metų. Tam būtina ir tvirta Europos Komisijos parama. 

Šalies vadovė su Europos Komisijos pirmuoju vicepirmininku aptarė ir Astravo AE keliamus iššūkius. Prezidentė pabrėžė, jog šis geopolitinis projektas, plėtojamas nepaisant tarptautinių branduolinės saugos standartų, kelia pavojų visos Europos žmonėms. Todėl kova su nesaugios atominės jėgainės statybomis ES kaimynystėje yra bendras ES institucijų, valstybių narių, ir tarptautinės bendruomenės uždavinys.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...