captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius paragino stiprinti pastangas užtikrinant žurnalistų saugumą

Europa vis dar susiduria su dideliais iššūkiais žiniasklaidos laisvei. Taip teigia Europos saugumo bendradarbiavimo organizacija, Vilniuje rengianti tarptautinę konferenciją apie žurnalistų saugumą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 3 dieną atidarė Vilniuje vykstančią tarptautinę konferenciją „Žurnalistų saugumas – nauji iššūkiai ir koordinuotas atsakas“, kurioje aptariama žurnalistų saugumo padėtis Europos saugumo ir bendradarbiavimo (ESBO) regione, naujausi žurnalistų veiklai kylantys iššūkiai ir galimos tarptautinio atsako priemonės.

Žinomų Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos ekspertų, žurnalistų, diplomatų, politikų, akademinės ir pilietinės visuomenės atstovų diskusijose daugiausia dėmesio skiriama naujiems žurnalistinės veiklos iššūkiams, kylantiems žurnalistų darbe, tokiems kaip propaganda, neapykantos sklaida internetinėje žiniasklaidoje, suvaržymai socialinėje žiniasklaidoje, informacinių šaltinių apsauga, darbas konfliktų zonose, moterų žurnalisčių saugumas ir pan.

„Šiuo metu žiniasklaida susiduria su įvairiais iššūkiais, pavyzdžiui, ją norima paversti ginklu. Anksčiau karo metu buvo naudojama artilerija, dabar naudojamas „smegenų plovimas“, kuris yra labai efektyvus ir aktyviai naudojamas konfliktuose“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat teigė, kad žurnalistai dėl savo profesinės veiklos patiria prievartą, persekiojimą bei politinį spaudimą, yra neteisėtai sulaikomi ar net žudomi. Praėjusiais metais dėl savo profesinės veiklos visame pasaulyje nužudyti net 74 žurnalistai.

Per paskutinius 25 metus  pasaulyje nužudyta daugiau kaip 1 tūkst. žurnalistų. Dėl savo profesinės veiklos jie susiduria su grėsmėmis, kurios aprėpia ir fizinį smurtą, ir ekonominį spaudimą bei turinio ribojimą.

Taip pat inicijuojami žiniasklaidos laisvę varžantys įstatymai. Pavyzdžiui, Turkijoje daugiausia įkalintų žurnalistų. Rusija, Turkija ir Azerbaidžanas pirmauja pagal užblokuotų interneto portalų skaičių.

Tarptautinėje konferencijoje aptariami naujausi iššūkiai, su kuriais šiandien susiduria žurnalistai, ir būdai į juos tinkamai reaguoti. Pateikti siūlymai turės įtakos atnaujinant Žurnalistų saugumo gaires, kuriomis siekiama užtikrinti saugias žurnalistų darbo sąlygas visame Europos regione.

Išsamiau – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close