captcha

Jūsų klausimas priimtas

Situacija keičiasi: iš Vilniaus GMP dispečerinės išeina tik vienas darbuotojas

Penktadienį vadovavimą Vilniaus greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočiai perėmęs laikinas vadovas Arūnas Anužis sako, kad stoties dispečerinė dirba įprastai, o anksčiau prašymus atleisti ar pervesti į kitas pareigas parašę darbuotojai tokius prašymus atsiėmė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Anot jo, iš dispečerinės dėl asmeninių priežasčių pasitraukia tik vienas asmuo.

„Darbuotojai rašo pareiškimų atsisakymus, dirbame pilnu tempu – taip, kaip dirbome iki šiol. Iki šiol yra vienas žmogus, kuris išeina ir jis išeina dėl pensinio amžiaus“, – BNS penktadienio vakarą sakė A. Anužis.

Jį savivaldybė paskyrė laikinai vadovauti stočiai nuo penktadienio dėl šiurkščių pažeidimų atleidusi ligšiolinį vadovą Tadeušą Rodzą.

Paklaustas, kaip jam pavyko perkalbėti daugumą darbuotojų, kad jie liktų pareigose, A. Anužis sakė: „Aš neatkalbėjau, mes susitarėme dirbti kartu“.

Jis teigė, kad dėl atlyginimų kėlimo dispečeriams ir kitiems stoties darbuotojams dar bus tariamasi.

„Nepažadėjau jokių atlyginimų kelti. Mes esame gavę papildomą finansavimą iš ministerijos, yra lėšų atlyginimams kelti, bet dėl to mes tarsimės visi: tiek brigados, tiek dispečerinė“, – aiškino jis.

Vilniaus GMP stoties profesinės sąjungos pirmininkė Violeta Seiliuvienė BNS sakė, kad darbuotojai prašymus sutiko atsiimti sulaukę savivaldybės pažadų, kad dispečerinė nebus integruota į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC).

„Pažadėjo savivaldybė, kad išliks 033 numeris ir kad nebus naikinamos dispečerinės. Tai dispečerinė laikinai sutiko atsiimti pareiškimus“, – teigė skubios pagalbos specialiste GMP dirbanti V. Seiliuvienė.

Visgi ji sakė suprantanti, kad dėl dispečerinių integravimo į BPC spręs ne savivaldybė.

„Taip, ne savivaldybė sprendžia, bet sako, kad ir ministras rytoj atvažiuos, kad bus inicijuota tarimosi grupė, viskas bus derinama su dispečeriais, ko anksčiau nebuvo“, – aiškino V. Seiliuvienė.

Vilniaus GMP stoties administracija praėjusią savaitę pranešė, kad visi stoties dispečeriai pasiprašė atleidžiami arba perkeliami į kitas pareigas. Skirdamas T. Rodzui drausminę nuobaudą – atleidimą, meras Remigijus Šimašius konstatavo, kad patenkinęs tokius 36 darbuotojų prašymus stoties vadovas neužtikrino sklandaus ir nepertraukiamo įstaigos veikimo, nes nepaliko darbuotojų, kurie atsakys į pagalbos skambučius ir koordinuos greitosios pagalbos automobilių vykimą pas nukentėjusiuosius po liepos 1 dienos.

Jau ne vienus metus kalbama apie GMP dispečerių integravimą į BPC. Pagal naujausią Vidaus reikalų ministerijos siūlymą, 112 vieninteliu pagalbos numeriu taptų nuo 2019 metų, palikus vieną pagalbos numerį į BPC bus pradėtos integruoti ir šiuo metu atskirai dirbančios 8 greitosios medicinos pagalbos dispečerinės bei 11 policijos operatyvaus valdymo skyrių.

Tarp reformos priešininkų buvo ir T. Rodzas, tačiau jis nelaimėjo konkurso toliau vadovauti Vilniaus GMP ir nuo liepos 1-osios bet kuriuos atveju būtų nebedirbęs GMP.

Nuolatiniu Vilniaus GMP stoties vadovu turėtų būti paskirtas Zdislavas Skvarciany – konkurse dėl šio posto jis užėmė antrą vietą, tačiau pirmos vietos laimėtojas Saulius Deveikis atsisakė šių pareigų. Kol kas buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos priežiūros departamento direktorius socialdemokratas Z. Skvarciany į pareigas neskiriamas, nes savivaldybė dar negavo reikalingos Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymos, BNS informavo Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...