Lietuvoje

2013.05.15 14:53

Valdininkai: iki birželio nebeliks augalams pražūtį lemiančios degligės židinio

ELTA2013.05.15 14:53

Iki birželio 1 dienos turėtų nelikti Kauno rajone aptikto augalus naikinančios bakterinės degligės židinio.  

Iki birželio 1 dienos turėtų nelikti Kauno rajone aptikto augalus naikinančios bakterinės degligės židinio.

Teisės aktų nustatyta tvarka likviduoti pavojingą užkratą privalo sodo savininkas arba jo įgaliotas asmuo. Kadangi apleisto sodo privačioje valdoje Stabaunyčiaus kaime netoli Babtų, 8 ha teritorijoje, savininkas Algirdas Randomanskis gyvena užsienyje, tai padaryti trečiadienį vykusiame Kauno rajono savivaldybės posėdyje pažadėjo valdos savininko motina, Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vyr. specialistė Giedrė Birutė Randomanskienė.

Primename, jog degligės židinį Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos užfiksavo dar praėjusių metų lapkričio 13 dieną, tačiau Kauno rajono savivaldybę apie tai informavo tik po pusmečio. Šios tarnybos atstovai tikino patys mėginę ieškoti, bet negalėję rasti sklypo savininko.

Bakterinė degligė ypač pavojinga vaismedžiams ir dekoratyviniams augalams. Ligos sukėlėjai padeda plisti vėjas ir migruojantys paukščiai. Jos nepajėgia sunaikinti jokios cheminės medžiagos, todėl vienintelis kovos būdas - užkrėstus vaismedžius kirsti ir deginti. Stabaunyčiaus kaimas yra įsikūręs prie Nevėžio, maždaug už 3 km į pietus nuo Babtų. Netoliese įsikūręs medelynas, yra nemažai sodų.

Kaip teigia rajono mero patarėjas Edmundas Mališauskas, praėjusią savaitę, reaguodami į Valstybinės augalininkystė tarnybos direktoriaus pavaduotojo, atliekančio direktoriaus funkcijas, Arvydo Basiulio atsiųstą raštą, Kauno rajono savivaldybės atstovai nuvyko į Stabaunyčiaus kaime esančius sodus. Jiems pavyko susisiekti su užkrėsto sodo savininko kaimynu Arūnu Trepkumi, kuris geranoriškai padeda likviduoti degligės židinį. Nemaža dalis deglige apkrėstų vaismedžių jau yra nupjauti ir sukrauti į krūvas.

Valstybinės augalininkystės tarnybos Kauno regioninio skyriaus vedėjas Vytautas Krušinskas ketina stebėti situaciją ir informuoti visuomenę apie degligės keliamas grėsmes bei būdus, kaip jos išvengti.     

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius