captcha

Jūsų klausimas priimtas

Baltarusijos pilietis už mirtiną sužeidimą per vestuves nuteistas 10 metų nelaisvės

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį Ilyą Bialiayeu pripažino kaltu dėl N. K. nužudymo ir nuteisė laisvės atėmimu 10 metų, šią bausmę atliekant pataisos namuose, rašoma teismo pranešime.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Iš I. Bialiayeu nužudytojo sūnui M. L. naudai priteisė beveik 6000 Eur turtinės žalos ir 30 000 Eur neturtinės žalos atlyginimui. Taip pat buvo priteista beveik 5500 Eur Privalomojo socialinio draudimo fondo biudžetui turtinės žalos atlyginimui.

Teismas savo nuosprendį motyvuoja tuo, kad nuteistasis I. Bialiayeu teisiamas už labai sunkų nusikaltimą, jis Lietuvoje nebuvo teistas, bet buvo teistas Baltarusijos Respublikoje už chuliganizmą, nužudymą dėl neatsargumo, kyšio davimą, taip pat baustas administracine tvarka.

Šiuo metu niekur nedirba, bet jo kaimynai (buvo gauta 11 parašų) apibūdina kaltinamąjį kaip draugišką, nekonfliktišką asmenį. Kaltinamasis yra vedęs, gyvena su savo sūnumi ir žmonos sūnumi. Sunkinančia aplinkybe pripažįstama tai, kad jis nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nėra.

Teismas mano, kad I. Bialiayeu jam inkriminuotą nusikaltimą padarė mažiau pavojinga tyčia. Jam skiriama laisvės atėmimo bausmė savo trukme mažesnė nei tokios bausmės vidurkis numatytas įstatymo sankcijoje, bausmės atlikimą paskiriant pataisos namuose.

Nusikaltimas buvo padarytas praeitų metų liepos 28 dieną Juodšilių kaime Vilniaus rajone, kur nuteistasis iš Baltarusijos atvyko švęsti vestuvių. Konflikto metu tyčia kumščiu sudavė į veidą anūkės vestuves šventusiam N. L., kuris nuo suduoto smūgio krito ir galva trenkėsi į kietą grindų pagrindą. Po patirtos traumos praėjus dešimčiai dienų N. K. ligoninėje mirė.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per 20 dienų nuo jo paskelbimo per Vilniaus apygardos teismą, šį terminą skaičiuojant nuo išversto nuosprendžio gavimo dienos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...