captcha

Jūsų klausimas priimtas

Uždegė žalią šviesą krašto apsaugos sistemos įsigijimų reformai

Seimas ketvirtadienį galutinai pritarė nuo kitų metų pradžios įsigaliosiančioms Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (KASOKTĮ) pataisoms, kuriomis uždegama žalia šviesa Gynybos resursų agentūros (GRA) sukūrimui. Nuo kitų metų pradžios pradėsianti veikti agentūra vykdys visus stambiausius krašto apsaugos sistemos įsigijimus, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

GRA jau kitąmet turėtų vykdyti apie 70 procentų visų KAS  įsigijimų, skaičiuojant pagal vertę. Iki 2019 m. pabaigos šis skaičius turėtų pasiekti 95 proc. ir apimti ginkluotės, infrastruktūros, ryšių, informacinių sistemų ir kt. pirkimus.

„KAS pirkimai turi būti pagrįsti ilgalaikiu Lietuvos kariuomenės planavimu ir prioritetais“, - sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Pasak jo, pirkimų centralizavimas leis supaprastinti jų valdymą ir procedūras, užtikrinti jų skaidrumą, įvardinti konkrečias atsakomybes.

Seimui priėmus KASOTKĮ pataisas, bus rengiami reikiami poįstatyminiai teisės aktai ir vykdoma struktūrinė reorganizacija Krašto apsaugos ministerijos padaliniuose: joje neliks Pajėgumų ir ginkluotės, Ginkluotės ir valdymo sistemų bei Įsigijimų departamentų, kariuomenėje – Materialinių resursų departamento. Planuojama, kad Gynybos resursų agentūroje dirbs apie pusantro šimto specialistų, ji veiks Vilniuje. Agentūroje ketinama sukoncentruoti aukščiausią pirkimų kompetenciją, o tai padės užtikrinti gerosios praktikos kaupimą ir sklaidą. Naujosios KASOKTĮ pataisos taip pat suteikia daugiau strateginio planavimo įgaliojimų Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui, kurį planuojama pervadinti Gynybos štabu.

Vykdant viešųjų pirkimų reformą, ministerijoje nuo metų pražios diegiami sisteminiai pokyčiai, kuriais siekiama išspręstų per daugelį metų susiformavusias problemas – per didelį kiekį perkančiųjų organizacijų, netinkamą poreikių ir lėšų planavimą pirkimuose, neaiškią atsakomybę ir kt. Sustiprinus pirkimų rizikos valdymą ir atsižvelgus į Viešųjų pirkimų rekomendacijas dėl pirkimų organizavimo, pokyčiai KAS pirkimuose matomi jau dabar: padaugėjo dalyvių konkursuose, sumažėjo pretenzijų kiekis, racionaliau naudojamos biudžeto lėšos. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...