Lietuvoje

2017.06.29 15:14

Premjeras nemano, kad M. Sinkevičius turi atsistatydinti

ELTA2017.06.29 15:14

Paaiškėjus, kad ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ragina ministrą trauktis iš užimamų pareigų.

„Laikantis vakarietiškos politikos tradicijos, ministras M. Sinkevičius turėtų trauktis iš pareigų, nes Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) aiškiai pasakė, kad ministras pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Tačiau jei ministrui pritrūktų drąsos priimti ryžtingą sprendimą, raginu ministrą pirmininką Saulių Skvernelį pasinaudoti Socialdemokratų partijos pirmininko Gintauto Palucko patarimu ir pačiam priimti sprendimą atleisti susikompromitavusį M. Sinkevičių iš ūkio ministro pareigų“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Jis primena, kad kovo 10 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos, Seimo Antikorupcijos komisijos narės Ingrida Šimonytė ir Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją dėl ūkio ministro M. Sinkevičiaus ir jo tėvo, buvusio susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus, galimai supainiotų viešųjų ir privačių interesų.

Pasak Seimo narės A. Bilotaitės, visais atvejais politikams turėtų būti taikomi vienodi moralės standartai ir pažeidus įstatymus reikalaujama vienodos atsakomybės.

Kreipimesi Seimo narės VTEK prašė išsiaiškinti, kas mokėjo už įtakingų socialdemokratų, tėvo ir sūnaus Sinkevičių, medžioklę ir ar nebuvo supainioti viešieji ir privatūs interesai.

Toks kreipimasis atsirado po to, kai žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tėvo ir sūnaus Sinkevičių medžioklę, už kurią, įtariama, sumokėjo verslininkai, tuo tarpu M. Sinkevičius nedeklaravo savo ryšio su įtakingais verslininkais, dėl ko galėjo kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas. 

Premjeras Saulius Skvernelis teigia nematantis pagrindo socialdemokratui ūkio ministrui trauktis iš pareigų.

„Tikrai nematau šiandien pagrindo kalbėti apie ministro atstatydinimą. Jeigu būtų tyrime – kas buvo tyrimo objektas – nustatyta dėl galimų sprendimų priėmimo (net ir būnant Jonavos meru) ar tam tikrų galbūt finansinių įsipareigojimų nevykdymo, tai būtų visiškai kitokia situacija“, – ketvirtadienį per vyriausybės valandą Seime kalbėjo premjeras S. Skvernelis, atsakydamas į TS-LKD partijos lyderio klausimą.

S. Skvernelis pažymėjo, kad tyrime įvardijamas laikotarpis neturi nieko bendra su ministro veikla. Premjeras vis dėlto atkreipė dėmesį, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė ministrą pažeidus įstatymą.

„Sprendimas, kuris priimtas, – taip, pažeistas įstatymas, kadangi nebuvo deklaruotas jo (M. Sinkevičiaus – ELTA) buvimas visuomeninėje organizacijoje, konkrečiai, medžiotojų būrelyje. Tą jis padarė. Manau, kad tai yra daugiau formalus dalykas. Kaip politikui, to sprendimo priėmimas ir paviešinimas yra pakankamai rimtas signalas kalbant apie politiko reputaciją“, – kalbėjo S. Skvernelis.