captcha

Jūsų klausimas priimtas

Etikos sargai pažeidus įstatymą pripažino šešis Seimo narius ūkininkus

Seimo nario veikla, susijusi su ūkininko ūkio valdymu, yra nesuderinama su Seimo nario, kaip Tautos atstovo, konstituciniu teisiniu statusu. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tai nutarė trečiadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija, svarsčiusi Seimo nario pareigų suderinamumą su ūkininko veikla. 

Etikos sargai taip pat mano, kad Seimo nario konstitucinė teisė naudoti savo nuosavybę, gauti iš jos pajamų, tvarkyti jam nuosavybės teise priklausantį turtą, sudaryti su juo susijusius sandorius negali būti suvaržyta, tačiau tokia „Seimo nario veikla, kuri yra nuosavybės naudojimas, pajamų iš jos gavimas, jam nuosavybės teise priklausančio turto tvarkymas, taip pat su tuo susijusių sandorių sudarymas, negali peraugti į verslą, komerciją ar kitą privačią veiklą, kuria siekiama pelno“. 

Seimo Etikos ir procedūros komisija, apsvarsčiusi 12 Seimo narių, turinčius ūkininkų ūkius, veiklą nutarė, kad Seimo nariai Valius Ąžuolas, Ramūnas Karbauskis, Petras Nevulis, Juozas Rimkus, Viktoras Rinkevičius ir Andriejus Stančikas nepažeidė Seimo Statuto, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų. 

Tačiau kai kurie Seimo nariais tapę ūkininkai pavėlavo įstatymo nustatytais terminais deklaruoti ūkius, todėl etikos sargai įvertino tai kaip įstatymo pažeidimą. 

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė, kad įstatymo nustatytais terminais nenurodę duomenų apie Ūkininkų ūkių registre savo ar šeimos narių vardu įregistruotus ūkininko ūkius Seimo nariai Juozas Baublys, Aurimas Gaidžiūnas, Bronius Markauskas, Alfredas Stasys Nausėda, Vytautas Rastenis, Audrys Šimas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai bendru sutarimu pritarė tokiai išvadai, kurią pristatė Seimo narys Andrius Palionis.

Pagal Konstituciją, Seimo nario pareigos yra nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Taip pat Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...