captcha

Jūsų klausimas priimtas

K Navickas dėl „šiukšlynų milijonierių“ kreipėsi į prokuratūrą

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, reaguodamas į portalo „15min“ pradėtą straipsnių ciklą „Šiukšlynų milijonieriai“, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Jis paprašė ištirti juose paskelbtus faktus bei įvertinti, ar plėtojant mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginių (MBA) projektus nebuvo įvykdyta galimai nusikalstama veika, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Viešojoje erdvėje paskelbti faktai verčia ypatingai susirūpinti. Jeigu valstybei buvo padaryta žalos, ir galimai didelės žalos, kaltininkai turi būti įvardinti ir nubausti. Dėl „šiukšlynų milijonierių“ savo žodį turi tarti Temidė“, – sako Kęstutis Navickas.

Ministras pavedė Aplinkos projektų valdymo agentūrai patikrinti visus su MBA įrenginių plėtra susijusius projektus, ar laikomasi numatytų finansavimo sąlygų, ir nurodė regioniniams aplinkos apsaugos departamentams skirti papildomai dėmesio aplinkosauginei atliekų apdorojimo įrenginių kontrolei užtikrinti.

Statyti MBA įrenginius planuota 2007–2013 m. laikotarpiu, visi projektai patvirtinti 2010 m. Šių projektų pagrindinis tikslas – iš mišraus atliekų srauto atskirti ir apdoroti biologiškai skaidžią jų dalį.

Šiuo metu šalyje veikia 10 tokių įrenginių, tačiau dauguma jų neišnaudoja turimų pajėgumų ir neatneša naudos, kurios tikėjosi projektus užsakiusios šalies savivaldybės. Visiems 10 MBA projektų buvo skirta ES parama, siekusi nuo 77 proc. iki 85 proc. jų vertės. Likusias lėšas sudarė regioninių atliekų tvarkymo centrų investicijos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...