captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lyčių nelygybės problemas galima spręsti keičiant švietimo sistemos standartus

Stereotipiškai manoma, kad vyrai labiau linkę rizikuoti, labiau siekia karjeros, prisiima riziką, bet lygių teisių aktyvistė Ina Venckaitė teigia, kad tai klaidingas suvokimas. Stebėdama darbo rinką aktyvistė teigia, kad vyrai, kurie siekia permainų darbe, net ir jų nepasisekę, rečiau patiria neigiamą poveikį ir todėl atrodo, kad moterys neturi ambicijų, nesiekia lipti karjeros laiptais. Tačiau tai vyksta dėl to, kad moterys dažniau sulaukia neigiamos reakcijos, jei bando pasiekti daugiau nei kiti. Tai susiję su visuomenės nuomone, o ne biologine lytimi, pabrėžia aktyvistė.
User avatar User avatar Tran Mau Tri Tam  @tranmautritam Tran Mau Tri Tam/unsplash.com nuotr.
User avatar User avatar Tran Mau Tri Tam @tranmautritam Tran Mau Tri Tam/unsplash.com nuotr.

„Moterims seniai įdiegtas silpnosios lyties sindromas. XX amžiaus 7 dešimtmetyje buvo keliamas klausimas dėl mergaičių auklėjimo standartų keitimo, kad joms būtų diegiamas stipresnis pasitikėjimas savimi, jog galėtų siekti geresnės karjeros ateityje. Tačiau iki šiol, kaip matome, konstruojamos tos pačios socialinės normos. Tai matome net žaislų rinkoje – nuostabią mergaitę, kuri yra princesė, ir berniuką, kuris visada drąsus“, – pavyzdį pateikia lygių teisių aktyvistė.

Aktyvistė I. Venckaitė sako, kad moterys rizikuoja kasdien: gimdydamos, augindamos vaikus, išeidamos vaiko priežiūros atostogos ir taip prarasdamos konkurencingumą darbo rinkoje, inicijuodamos skyrybas. Tačiau aktyvistė prognozuoja, kad padėtį galima pakeisti skiriant didesnį dėmesį lygių lyčių švietimui – nuo pradinio ugdymo iki aukštojo mokslo.

Daugiau apie lyčių lygybės klausimus – pokalbyje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...