captcha

Jūsų klausimas priimtas

VU svarsto galimybę mokymus su pacientais rengusiam A. Navickui skirti drausminę nuobaudą

Nors Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) Akademinės etikos komisija mokymus su Vilniaus psichikos sveikatos centro pacientais organizavusio VU Psichiatrijos klinikos laikinojo vadovo Alvydo Navicko veikloje akademinės etikos pažeidimų nerado, profesorius gali sulaukti drausminės nuobaudos, sako VU rektorius Artūras Žukauskas.
A. Žukauskas, BNS nuotr.
A. Žukauskas, BNS nuotr.

„Akademinės veiklos požiūriu nėra rasta pažeidimų. Viskas ten yra tai, kas atitinka mokslo vystymą. Tačiau yra įžiūrima kai kurių tokių drausminių pažeidimų. Tai yra sutarties sudarymo, neturint tam įgaliojimų, ir dėl to yra dabar svarstomas drausminės nuobaudos variantas. Sprendimas dar nepriimtas, gavau medžiagą, nespėjau dar įsigilinti, bet drausminio pažeidimo požymių yra“, – 15min antradienį sakė A. Žukauskas.

Pasak jo, A. Navickui galėtų būti skiriamas papeikimas arba įspėjimas.

Be to, rektorius tikina, kad A. Navicko vadovavimas Psichiatrijos klinikai baigsis šių metų rudenį, mat įstaigos vadovu A. Navickas buvo paskirtas tik laikinai, o rugsėjį planuojama ieškoti naujo nuolatinio vadovo.

15min praėjusią savaitę rašė, kad VU MF Akademinės etikos komisija A. Navicko veikloje pažeidimų nerado.

„Atsižvelgiant į tai, kad Vilniaus universiteto Akademinės etikos kodeksas nereglamentuoja nagrinėjamu atveju vykdytos veiklos, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Akademinės etikos komisija neturi pagrindo konstatuoti, kad VU Psichiatrijos klinikos vedėjas doc. Alvydas Navickas pažeidė Vilniaus universiteto Akademinės etikos kodeksą“, – rašoma komisijos, kuriai vadovavo VU profesorius Edvardas Danila, išvadoje, kurią gavo 15min.

Komisijos sprendimas ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo jo įteikimo dienos taip pat gali būti skundžiamas Centrinei akademinės etikos komisijai.

Tačiau VU Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Vilma Radzevičienė 15min informavo, kad Medicinos fakulteto administracija pateiktomis išvadomis pasitiki ir sprendimo neginčija.

15min gegužę pranešė, kad Vilniaus psichikos sveikatos centro pacientai be ligoninės vadovo Martyno Marcinkevičiaus žinios dalyvaudavo mokymuose vadovams. Paaiškėjo, kad įmonių vadovus su ligoniais paslapčia suveda ne bet kas, o Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos vadovas, Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas A. Navickas.

Jis pats tokiuose mokymuose pacientų teisių pažeidimo nemato. Atvirkščiai – A. Navickas sakė darantis tik gera: laužantis stereotipus apie psichikos sutrikimų turinčius asmenis.

Generalinė prokuratūra po šio 15min straipsnio pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo.

Vilniaus psichikos sveikatos centras dėl situacijos pradėjo vidinį tyrimą.

Dėl šių mokymų tyrimus dar atlieka Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Valstybinė duomenų inspekcija, Seimo kontrolieriaus tarnyba.

Situaciją stebi Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Dėmesio problemai skyrė Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...