captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasiūlė, kaip apsisaugoti nuo propagandinių filmų: reikia išmanyti istoriją

Visuomenėje netyla kalbos apie valdžios siūlymus sugriežtinti kino teatruose rodomų filmų turinio kontrolę. Tačiau Lietuvos kino centro (LKC) direktorius Rolandas Kvietkauskas teigia, kad visų pirma reikia išmanyti savo istoriją, tuomet nereikės baimintis ir jokių propagandos pilnų filmų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Į Saulių Skvernelį ir kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson dar su dviem kolegomis – Vytautu Kernagiu ir Pauliumi Saudargu – dėl informacinio karo požymių Lietuvoje transliuojamoje kino produkcijoje kreipęsis konservatorius Laurynas Kasčiūnas teigia, kad privalu įdiegti daugiau svertų tam, kad būtų lengviau galima užkirsti kelią propagandinei produkcijai.

„Šiemet jau buvo 2 tokie atvejai (kai buvo parodyti propagandiniai filmai – LRT.lt). Turėjome reaguoti siūlydami sustiprinti priežiūrą. Matėme, kad institucijos neturi svertų, kai net ir matydami akivaizdžią propagandą. (...) Lietuvos kino centras negali daryti to, ką, pavyzdžiui, daro Lietuvos radijo ir televizijos komisija. Kai kokia Rusijos televizija pasityčioja iš mūsų istorijos, tokiu atveju komisija gali sustabdyti licenciją, tai šiuo atveju Lietuvos kino centras to negali padaryti“, – problemą, kad LKC neturi pakankamai svertų užkirsti kelią Lietuvoje pasirodyti propagandiniams filmams, kalba Seimo narys.

Tuo metu LKC, kuris turi užtikrinti, kad Lietuvoje filmai būtų platinami teisėtai bei priskiriami tam tikrai amžiaus grupei, direktorius Rolandas Kvietkauskas teigia, kad šią problemą galima sutvarkyti kur kas lengviau – didinant visuomenės išprusimą.

„Uždaviniai kiekvienai institucijai turėtų atliepti jos steigimo pagrindą. Manau, mums dar reikia būti stipriems – stiprumas ne tik nuo saugiklių, bet ir nuo galimybės jaustis tvirtai, nes žinome savo istorinį naratyvą, išpažįstame savo vertybes“, – priešnuodį propagandiniams kuriniams siūlo R. Kvietkauskas.

Daugiau – įraše. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...