Lietuvoje

2017.06.27 19:35

Socialines problemas sprendžia daržininkyste

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.06.27 19:35

Vilnietė valdininkė Raminta, Melkio kaime gyvenanti buvusi dėstytoja Zina ir po studijų Anglijoje į Lietuvą grįžusi studentė Austė. Šias tris moteris sieja daržas ir per jį užsimezgusi draugystė. 

Zina turėjo nenaudojamos žemės, judrioje sostinėje dirbanti Raminta norėjo daržininkauti, bet neturėjo kur, o Austė jas supažindino su bendraminčiais sukūrusi bendruomenę „Coolūkis“. Ji sudaryta daugiausia iš senyvo amžiaus žmonių, kurie turi žemės, bet nebeturi jėgų jos dirbti, ir jaunų miestiečių, norinčių auginti daržoves, bet nemokančių ar neturinčių kur.

Austė neslepia, kad tik pradėjus įgyvendinti sumanymą susidurdavo ir su žmonių nepatiklumu – nedirbamos žemės turintys vyresnio amžiaus žmonės būgštavo, kad juos galbūt bandoma apgauti. Tačiau projektui įsibėgėjus ir išaugus gerų atsiliepimų skaičiui, norinčiųjų prisijungti vis daugiau. Tai organizatorius itin džiugina, nes svarbiausias jų sumanymo tikslas ir buvo skatinti žmonių bendravimą bei sumažinti vienkiemiuose gyvenančių senjorų vienišumo ir nereikalingumo visuomenei jausmą.

Plačiau apie tai – Giedrės Baltrušytės reportaže.