captcha

Jūsų klausimas priimtas

STT pradės ikiteisminį tyrimą dėl A. Skardžiaus galimo piktnaudžiavimo

Pirmadienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus galimo piktnaudžiavimo. Toks sprendimas priimtas po to, kai 15min paskelbė apie politiko finansinius ryšius su vėjo energetika užsiimančiais verslininkais.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

STT pranešė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas atsižvelgus į faktines aplinkybes. Baudžiamasis kodeksas numato, kad tyrimas turi būti pradėtas esant bent minimaliam pagrindui manyti, kad buvo padaryta nusikalstama veika.

„Atliekant tyrimą bus surinkti, išanalizuoti duomenys ir įvertinta, ar buvo padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų rengiant ir svarstant atskirus teisės aktų projektus, kuriais reglamentuojamas vėjo energetikos ir kitų atsinaujinančių išteklių energetikos rūšių plėtros skatinimas“, – rašoma STT pranešime spaudai.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas.

Pats A. Skardžius naujienų agentūrai BNS sakė, kad sveikina pradėtą ikiteisminį tyrimą.

„Aš tai vertinu labai gerai, tegul patikrina, nes tokių (korupcinio pobūdžio teisės aktų – BNS) nesu teikęs“, – sakė politikas.

Prieš kelias savaites į STT kreipėsi Seimo konservatoriai Arvydas Anušauskas ir Agnė Bilotaitė.

„Mes tik atkreipėme dėmesį, kad po 15min atlikto žurnalistinio tyrimo prielaidos STT tyrimui buvo akivaizdžios ir paprašėme įvertinti A. Skardžiaus galimą prekybą poveikiu, kurios rezultatas – Seime priimti vėjo energetikos verslą liečiantys sprendimai ir iš to paties verslo gautos pajamos“, – 15min antradienį sakė A. Anušauskas.

Pradėjo ir parlamentinį tyrimą

15min paskelbė žurnalistinį tyrimą, kuris atskleidžia, kad Seimo narys A. Skardžius kasmet gauna dešimtis tūkstančių eurų iš vėjo energetika užsiimančių verslininkų.

Skardžiams priklausančiuose žemės sklypuose Šilutės rajone sukasi vėjo jėgainės, o politiko šeima už tai gauna apie 24 tūkst. eurų per metus – gerokai daugiau nei greta esančių sklypų savininkai. Tačiau A. Skardžius ne tik nenusišalina nuo susijusių klausimų svarstymo Seime, bet aktyviai gina savo žemės nuomininkų interesus.

Be to, jam kasmet išmokama nuomos suma tiesiogiai priklauso nuo elektros supirkimo kainos.

Taip pat 15min tyrimas atskleidė, kad dviejų A. Skardžiaus Seimui pateiktų pasiūlymų dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo autorius buvo vėjininkams dabar atstovaujantis advokatas Paulius Koverovas.

Praėjusį penktadienį Seimas vienbalsiai nusprendė pradėti parlamentinį tyrimą dėl 15min paviešintos informacijos. Antikorupcijos komisija dirbs visą vasarą, iki spalio 10 dienos.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...