captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dėl galimo teatro vadovo seksualinio priekabiavimo kreipėsi į ministrę

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Juozapaitis kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson dėl Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovo Lino Zaikausko veiksmų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai nustačius, kad Juozo Miltinio dramos teatro vadovas seksualiai priekabiavo prie teatro darbuotojos ir savo veiksmais pažeidė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, Seimo Kultūros komiteto narys V. Juozapaitis prašo kultūros ministrės įstatymų nustatyta tvarka nedelsiant priimti reikiamas priemones dėl L. Zaikausko veiksmų prieš teatro darbuotoją.

„Susidūrėme su situacija, kuri tikrai neeilinė. Teatro vadovas peržengdamas visas profesinės etikos ribas ir rodydamas nederamą dėmesį savo darbuotojai ne tik asmeniškai nusižengė įstatymui, tačiau kartu diskreditavo ir visą teatro veiklą bei gerą vardą. Po tokių Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos pateiktų išvadų teisėsauga turėtų pareigą atsižvelgti į kontrolieriaus sprendimą ir pradėti ikiteisminį tyrimą, kurio buvo atsisakyta pareiškėjai kreipusis į policiją“, – teigė V. Juozapaitis.

Kaip ELTA jau skelbė, Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad Juozo Miltinio dramos teatro vadovas L. Zaikauskas seksualiai priekabiavo prie savo darbuotojos. Teatro vadovo neleistini veiksmai sukūrė bauginamą ir priešišką aplinką bei pažeidė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, įpareigojantį darbdavius imtis priemonių, kad darbuotojai nepatirtų seksualinio priekabiavimo.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, pripažinusi seksualinį priekabiavimą, kaip itin šiurkštų žmogaus teisių pažeidimą, teatro vadovui skyrė įspėjimą ir apie sprendimą informavo Kultūros ministeriją. „Tikiuosi, kad Kultūros ministerija, įgyvendinanti teatro savininko teises ir pareigas, imsis proporcingų priemonių, sprendžiant teatro vadovo klausimą“, – teigia kontrolierė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...