Lietuvoje

2017.06.27 10:09

Pasienyje su Baltarusija – vėl meškos pėdsakai

BNS2017.06.27 10:09

Lietuvos pasieniečiai Švenčionių rajone pasienyje su Baltarusija trečią kartą šį mėnesį aptiko meškos pėdsakus.

Sarių seniūnijoje matomi pėdsakai, vedantys iš Lietuvos į Baltarusiją. Lietuvos pusėje čia auga Cemnukos miškas, o Baltarusijos pusėje šioje vietoje irgi yra miškinga vietovė.

Pasienio pareigūnai šviežius meškos pėdsakus pastebėjo ant kontrolinės juostos, ji šioje vietoje yra maždaug penkių metrų pločio.

Tai jau trečias panašus per pastarąsias kelias savaites Pavoverės užkardos pasienio pareigūnų užfiksuotas atvejis.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vyriausiasis specialistas Laimutis Budrys BNS sakė, jog nustatyti, ar Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis klaidžioja ta pati meška, pagal pėdsakus yra neįmanoma.

„Pas mus meška yra egzotika, tačiau būnant kaimynystėje su Baltarusija ir Latvija nieko čia nuostabaus, kad jos kartais užklysta“, – teigė pareigūnas iš Apsaugos ir tvarkymo skyriaus.

Jis pridūrė, jog nėra daug galimybių, kad Lietuvoje įsikurtų meškų grupė, nes joms kur kas labiau patinka didesni kaimyninių šalių miškų masyvai.

„Lietuva yra kur kas labiau urbanizuota nei Latvija ar Baltarusija“, – sakė L. Budrys.

Birželio 10 dieną pasieniečiai netoli Švenčionių rajono Gelednės kaimo, tame pačiame Cemnukos miške, ant kontrolinės juostos aptiko dviejų iš Lietuvos į Baltarusiją greta ėjusių meškų pėdsakus.

Be to, birželio 18 dieną Pavoverės pasieniečiai Švenčionių rajone vėl rado dviejų iš Lietuvos per kontrolinę juostą iškeliavusių meškų pėdsakus. Jos į Baltarusiją pateko Cemnukos mišku netoli Gelednės kaimo. Spėjama, kad šios meškos ėjo maždaug kilometro atstumu viena nuo kitos.