captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vyriausybėje dėmesys – kovai su prekyba žmonėmis

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis priėmė Jungtinės Karalystės Vestminsterio arkivyskupą kardinolą Vincentą Nicholsą ir Nepriklausomą kovos su priverstiniu darbu komisarą Keviną Hylandą. Susitikimo metu aptarta prekybos žmonėmis ir šiuolaikinės vergovės problema, teigiama vyriausybės pranešime žiniasklaidai.
LRV nuotr.
LRV nuotr.

„Apmaudu, kad XXI a. turime kalbėti apie klestinčią šiuolaikinę vergovę ir prekybą žmonėmis. Prekyba žmonėmis yra ne tik grubiausias žmogaus teisių pažeidimas. Tai yra grubus nusikaltimas, dažnai vykdomas organizuotų nusikalstamų grupuočių. Šių nusikaltimų organizatoriai negali likti nebaudžiami“, – susitikimo metu kalbėjo premjeras S. Skvernelis. 

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad mūsų šalies žiniasklaidoje dažniausiai parodomos tautiečių sėkmės istorijos svetur, taip pat ir Jungtinėje Karalystėje, tačiau kur kas rečiau sulaukia dėmesio kita pusė: seksualinis išnaudojimas, priverstinis darbas.

Susitikimo metu ministras pirmininkas pabrėžė, kad kovai su prekyba žmonėmis vyriausybė skiria ypatingą dėmesį ir šios problemos sprendimas yra nuolatinėje jos darbotvarkėje.

Kardinolas V. Nicholsas padėkojo Lietuvai už dalyvavimą šv. Mortos iniciatyvoje ir pabrėžė, kad tinkamas šalies vyriausybės dėmesys šiai problemai gali duoti teigiamų rezultatų kovojant su prekyba žmonėmis. 

Šiai problemai spręsti reikalingos tarptautinės bendruomenės pastangos, būtina įvairių sričių specialistų partnerystė ir veiksmų koordinavimas, ypač svarbus glaudus teisėsaugos, bažnyčios ir bendruomenių bendradarbiavimas.

Lietuvoje plėtojama šv. Mortos iniciatyva, didinamas bažnyčios ir bendruomenių vaidmuo, ypač vykdant prevencines bei pagalbos prekybos žmonėmis ir išnaudojimo priverstiniam darbui ar paslaugoms aukoms ir rizikos nukentėti nuo šių nusikaltimų asmenims priemones.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...