captcha

Jūsų klausimas priimtas

Monsinjoras A. Jurevičius apie T. Matulionį: tauta turi naują globėją danguje

Sovietų persekiotas ir ilgus metus kalintas Teofilius Matulionis sekmadienį paskelbtas palaimintuoju. Koks buvo vyskupo Matulionio gyvenimas ir ką šis istorinis įvykis reiškia tikintiesiems ir visai Lietuvai bei mūsų istorijai – apie tai LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ pokalbis su Kaišiadorių generalvikaru, monsinjoru Algirdu Jurevičiumi ir Vilniaus universiteto docentu Vytautu Ališausku.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Anot A. Jurevičiaus, Lietuvai svarbu turėti savo palaimintąjį, nes šventųjų globėjų neturime tiek jau daug – tai šv. Kazimieras ir palaimintasis Jurgis Matulaitis, tad mūsų tauta ir valstybė turi naują globėją danguje, tai palaimintasis Teofilius Matulionis.

Nupasakodamas T. Matulionio charakterį, A. Jurevičius sakė, kad daug šaltinių – istorinė, archyvinė medžiaga, žmonių liudijimai – byloja, kad T. Matulionis buvo tvirta asmenybė, daug metų praleido kalinamas, bet nepaisant viso to jis turėjo kryptį gyventi pagal savo sąžine, gyventi tiesoje, vadovavosi tikėjimo vertybėmis ir dėl to pelnė didžiulę pagarbą.

Daugiau apie T. Matulionio paskelbimą palaimintuoju – žiūrėkite laidos „Dėmesio centre“ įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...