captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šeštokai turės pėsčiųjų viaduką

Lazdijų rajone Šeštokuose pavasarį per geležinkelį iškils pėsčiųjų viadukas. Geležinkelis miestelį dalija į dvi dalis, todėl dabar gyventojams kitapus geležinkelio sudėtinga saugiai pasiekti seniūniją ar kapines.
AB „Panevėžio keliai“ nuotr.
AB „Panevėžio keliai“ nuotr.

Naujo pėsčiųjų viaduko Šeštokuose prireikė, kai nutiesus „Rail Balticos“ europinę vėžę, gyventojams kirsti geležinkelio bėgių aštuonias linijas tapo nesaugu, nes eismas čia intensyvus. Saugiai kirsti geležinkelį pėsčiomis galima tik padarius dviejų kilometrų lankstą iki automobilių pervažos.    

„Keliaujam, kokios yra dabar sąlygos, einam tuo takeliu, kuris šiuo metu yra. Juo ir naudojamės Arba aplink, kas turi sveikatos ir nebijo būti parblokštas automobilio pravažiuojančio. Visa infrastruktūra yra kitoje geležinkelio pusėje. Žmonėms pasiekti kada reikia seniūniją, galų gale, kapus aplankyti, ar vaikams į mokyklą nueiti, tai problematiška“, – sakė Lazdijų rajono Senųjų Šeštokų kaimo bendruomenės pirmininkas Rimas Jarmala.

Lazdijų savivaldybė per porą metų parengė pėsčiųjų viaduko projektą ir iš ES fondų gavo beveik milijoną eurų. Šalia viaduko bus sutvarkyta infrastruktūra, statybos darbus žadama baigti iki kitų metų kovo.

„Visa eilė visokiausių darbų, nuo galimybių studijos, investicinio projekto, techninio projekto, paraiškos, konkursų ir pagaliau turime rangovą, kuris pradeda darbus čia. Pakankamai aukštas, 27 metrų, nes čia važinės krovininiai traukiniai, tai viadukas bus saugus gyventojams ir išskirtinis elementas, kuris papuoš Šeštokus“, – pasakojo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

„Jis modernus pirmiausia dėl to, kad turės du liftus. Kas yra ne taip dažnai sutinkama pėsčiųjų viadukuose. Taip pat jo pačio konstrukcija – tai yra vantinė, labai graži, lengva ir patikima konstrukcija. Tai aš tikiuosi, kad jis bus puošmena šito miestelio“, – džiaugėsi AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

Šeštokų gyventojai sako besidžiaugiantys naujai statomu  pėsčiųjų viaduku, tačiau tai neišspręs dar vienos problemos. Šeštokų geležinkelio stotyje nestoja tarptautinis traukinys Kaunas-Balstogė-Kaunas. Tad studentai ir vietos gyventojai į Marijampolę ar Kauną vyksta autobusu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...