captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionalinio saugumo komisija koordinuos institucijų veiklą nacionalinio saugumo srityje

Kuriama Vyriausybės nacionalinio saugumo komisija, kuri būtų atsakinga už institucijų veiklą koordinavimą nacionalinio saugumo srityje bei reaguojant į galimas krizine. Planuojama, kad ateityje ši komisija pakeistų Krizių valdymo komitetą.
Premjero patarėjas Arnoldas Pikžirnis, BNS nuotr.
Premjero patarėjas Arnoldas Pikžirnis, BNS nuotr.

Šiuo metu veikiantis Krizių valdymo komitetas renkasi tik kilus kokioms nors krizėms. Jis neapima viso nacionalinio saugumo klausimų spektro, grėsmių prevencijos, o į sudėtį neįtraukti Prezidentūros ir žvalgybos institucijų atstovai.

„Dabartiniame variante mes turim Krizių komitetą, kuris susirenka tik ekstra atveju, šioje Vyriausybėje dar to nebuvo. Komisijai mes išplečiam funkcijas, tai taipogi ir atsparumo, ir pasirengimo klausimai. Tai reiškia, kad mes turėsime periodinius posėdžius, tai ne vien atveju, kai susirenka jau spręsti problemą. Tai iš esmės pirminė jos funkcija yra susirinkti ir spręsti tas problemas, kurioms galbūt kasdieninėje veikloje nepakankamai skiriama dėmesio ir tuo pačiu esant kriziniu atveju jau priimti tuos sprendimus, kuriuos reikia skubiai priimti. Tai yra būtent pokalbis tarp institucijų apie tas temas, kurios gali turėti poveikį, nuo sveikatos iki tų pačių aštrių krašto apsaugos klausimų. Taip pat atskirai tomis temomis, kaip švietimo, kultūros, tai vėl posėdžiai yra planuojami“, – sakė premjero patarėjas Arnoldas Pikžirnis.

Komisiją sudarytų ūkio, krašto apsaugos, užsienio ir vidaus reikalų ministrai, prezidentūros atstovas, Saugumo departamento vadovas, Antrojo operatyvinių tarnybų prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius, vyriausybės kancleris. Komisijai pirmininkautų premjeras.

„Turėjome praeityje krizių, kuomet skirtingos ministerijos, skirtingos institucijos viešumoje aiškinasi santykius, kas už ką atsakingas ir pateikia skirtingas versijas. Tai nėra tinkamas krizių valdymo pavyzdys. Kalbant apie santykius su valstybės gynimo taryba, tai jis labai aiškus. Būtent tai yra įrankis Valstybės gynimo tarybos sprendimų įgyvendinimui kasdieninėje veikloje. Nes iš esmės tai žinome, kad tai yra aukščiausių valstybės pareigūnų Valstybės gynimo taryba sudaroma, o čia yra būtent tas darbinis modelis, kuriame sprendžiamos kasdieninės problemos. Nes labai dažnai netgi krašto apsaugos klausimais kyla problemų visai, atrodytų, su tuo nesusijusiuose sektoriuose ar tai būtų žemės ūkio, ar aplinkos sektoriuje, būtent šita komisija kelia tuos klausimus, tikrina pasirengimą ir ieško sprendimų į tai“, – kalbėjo A. Pikžirnis.

Komisijos veikloje dalyvaus abiejų žvalgybos tarnybų – Saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų prie krašto apsaugos ministerijos vadovai. Krašto apsaugos ministras sako, kad tokia komisijos sudėtis leis iš anksto numatyti galimas krizes ir operatyviau jas valdyti.

„Tai yra komisija, kuri pastoviai įvertintų ir saugumo situaciją, gautą iš atitinkamų šaltinių ir tikslas būtų labiau kovoti ir spręsti ne pasekmes, o imtis preventyvių tam tikrų veiksmų. Pati komisija nuspręstų, greičiau priimtų sprendimus, esant krizinėms situacijoms. Greičiau aktyvuojamos, sakykim, tam tikros pajėgos, pavyzdžiui, jeigu gaisro atveju neužtenka profesionalių gaisrininkų, kada aktyvuoti, kada padėti kariuomenei ir panašūs dalykai“, – teigė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Planuojama, kad Nacionalinio saugumo komisija į pirmuosius posėdžius rinktųsi jau rugpjūčio mėnesį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...