captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šalies vadovai pasveikino Slovėniją ir Kroatiją Valstybingumo dienos proga

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Slovėnijos ir Kroatijos tautas, mininčias Valstybingumo dieną.
Slovėnijos vėliava, AFP/Scanpix nuotr.
Slovėnijos vėliava, AFP/Scanpix nuotr.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad šį mėnesį vykęs Slovėnijos prezidento vizitas į Lietuvą patvirtino, kad Slovėnija yra artima Lietuvos partnerė ir bendramintė kartu sprendžiant daugelį aktualių europinės darbotvarkės klausimų ir siekiant toliau stiprinti mūsų valstybių dvišalį dialogą. Prezidentės teigimu, per kelerius pastaruosius metus Lietuva ir Slovėnija suteikė ypatingą paspirtį dvišalių santykių ir, pirmiausia, draugystės plėtrai. Anot šalies vadovės, Slovėnija yra patikima, mūsų regionui kylančias grėsmes suprantanti sąjungininkė, su kuria galime sėkmingai dirbti kartu siekdami saugumo ir gerovės mūsų šalims ir žemynui.

S. Skvernelis Slovėnijos nacionalinės šventės proga sveikina premjerą Miro Cerarą ir visus Slovėnijos žmones.

„Lietuvą ir Slovėniją sieja puikūs dvišaliai santykiai. Džiaugiamės visai neseniai mūsų šalyje vykusiu Slovėnijos valstybės vadovo vizitu. Tikiuosi, kad abiejų šalių bendradarbiavimas, vieningai puoselėjamos vertybės toliau padės sėkmingai siekti ir įgyvendinti Europos bei transatlantinės bendruomenių tikslus“, – sveikinime sako premjeras S. Skvernelis.

Birželio 25-oji yra slovėnų valstybingumo diena, kurios metu švenčiama Slovėnijos nepriklausomybė nuo Jugoslavijos 1991 metais.

Valstybingumo dieną švenčia ir Kroatija

„Lietuvos Vyriausybės vardu sveikinu Jus ir visus Kroatijos gyventojus svarbios šventės – Valstybingumo dienos – proga. Lietuva buvo viena pirmųjų valstybių pripažinusių Kroatijos nepriklausomybę. Mūsų šaliai pirmininkaujant ES Tarybai Kroatija tapo Europos Sąjungos nare. Džiaugiuosi, kad mūsų valstybes sieja tvirti ir draugiški ryšiai. Tikiu, kad glaudus bendradarbiavimas ir puoselėjamos vertybės padės mums ir toliau siekti bei įgyvendinti dvišalius, Europos bei transatlantinės bendruomenių tikslus“, – rašoma vyriausybės vadovo S. Skvernelio sveikinime.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...