captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos Katalikų Bažnyčia pirmą kartą diakonais įšventino vedusius vyrus

Lietuvos Katalikų Bažnyčia pirmą kartą diakonais įšventino penkis vedusius vyrus. Jie įgis teisę skelbti Evangeliją, krikštyti, laidoti, tuokti, ruošti tikinčiuosius sakramentams, dalyti Komuniją. Tačiau negalės klausyti išpažinčių, aukoti mišių ar teikti ligonių patepimo sakramento.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šie penki vedę vyrai tarnaus ne visą darbo dieną, tad vis tiek privalės turėti darbą ir pajamų šeimai išlaikyti, o diakonyste užsiimti galės tik gavę žmonų sutikimą.

Arkivyskupas Lionginas Virbalas diakonais įšventino buvusį Klaipėdos tarybos narį, Pranciškonų ordino narį, šaulį, dviejų vaikų tėvą Nerijų Čapą, Kauno arkivyskupijos kurijos atstovą spaudai bei Informacijos tarnybos vadovą, penkių vaikų tėvą Darių Chmieliauską, taip pat Lietuvos kariuomenėje – žvalgybos padaliniuose tarnavusį, o šiuo metu Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje ginkluotės instruktoriumi dirbantį ir su žmona dukrą auginantį Audrių Jesinską.

Į diakonus taip pat įšventinas Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius, su žmona auginantis dukrą, bei Kauno „Varpelio“ pradinėje mokykloje ir Kauno Jono Žemaičio-Vytauto mokykloje-daugiafunkciame centre mokytoju dirbantis dviejų vaikų tėvas Darius Venčkauskas.

Įšventinimo apeigose dalyvavo ir arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.

„Labai graži ir jaudinanti šventė, susirinkusieji įvykį priėmė labai palankiai“, – BNS sakė Nuolatinių diakonų ugdymo centro koordinatorė Virginija Malinauskienė.

Kaip skelbia Kauno arkivyskupija, tai istorinis įvykis Katalikų bažnyčiai Lietuvoje, nes šie šventimai vedusiems vyrams teikiami pirmą kartą.

Trys naujai įšventintieji diakonai tarnaus Kauno arkivyskupijoje, o du – Lietuvos kariuomenės ordinariate. Jie penkerius metus šiems šventinimams ruošėsi studijuodami Kauno arkivyskupijos Nuolatinių diakonų ugdymo centre.

Diakonais vedę katalikai gali tapti nuo 1964 metų. Tuomet paskelbta, kad popiežiaus sutikimu, diakonatas galės būti suteiktas brandesnio amžiaus vyrams, net gyvenantiems santuokoje, taip pat ir tinkamiems jaunuoliams, tačiau pastariesiems ir toliau turi galioti celibato įstatymas. Vėlesnė patirtis parodė, kad nors ir pasitaikė pavienių diakonatui įšventintų vienišų vyrų, dauguma įšventintų nuolatinių diakonų buvo ir tebėra vedę vyrai.  

Per pastaruosius 30 metų pasaulyje nuolatiniais diakonais įšventinta labai daug vedusiųjų – 2016 metų pabaigoje jie sudarė apie 10 proc. visų lotynų apeigų Katalikų bažnyčios dvasininkų, jų skaičius viršijo 45 tūkst. ir toliau auga.

„Tai savita tarnystė. Diakonai priklauso dvasininkijai, bet nėra kunigai. Veikia tarp pasauliečių, bet nėra pasauliečiai. Jų dvasingumas yra tarnavimo dvasingumas. Šventimų sakramentu diakonas tampa panašus į Kristų, tapusį visų tarnu. Diakonas yra gyvas Kristaus Tarno atvaizdas Bažnyčioje – ypatingas sakramentinis Kristaus Tarno ženklas“, – yra sakęs Popiežiaus namų pamokslininkas kunigas Raniero Cantalamessa, 2015 metais skaitydamas pranešimą Italijos nuolatinių diakonų kongrese ir taikliai atskleisdamas diakonato esmę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...