captcha

Jūsų klausimas priimtas

Baigėsi didžiausios metų karinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017”

Penktadienį baigėsi dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2017“.
V. Džiavečkos (KASP) nuotr.
V. Džiavečkos (KASP) nuotr.

„Jūs įrodėte gebėjimą veikti tarptautinėje komandoje, vykdyti sudėtingas karines gynybines operacijas ir išlaikyti puikius santykius su vietos gyventojais“, – pratybų „Geležinis vilkas 2017” uždarymo ceremonijoje Rukloje sakė Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys.

Pratybų uždarymo ceremonijos penktadienį vyko Gaižiūnų (Jonavos r.) ir  Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių raj.) poligonuose, jose dalyvavo vyriausybės, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, kiti svečiai.

Pratybų uždarymo ceremonijoje Gaižiūnų poligone kartu su vyriausybės nariais dalyvavęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kreipdamasis į Lietuvos ir sąjungininkų karius, pabrėžė karių pasirengimą veikti vieningai.

„Pratybų metu pademonstravote savo profesionalumą ir pasirengimą veikti kartu. Tai – svarbi sąlyga, užtikrinanti viso regiono saugumą ir atgrasymo priemonių efektyvumą“, – sakė ministras.

Paskutinę pratybų dieną Gaižiūnų poligone ir apylinkėse vyko apie penkias valandas trukusi gynybos operacija, kurioje sutelkę galingus pabūklus užduotis vykdė Vokietijos, Nyderlandų ir Norvegijos kariai, artilerinę paramą užtikrino Generolo R. Giedraičio artilerijos bataliono kariai. Priešiškas pajėgas imitavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų kariai.

Pratybos „Geležinis vilkas“ truko dvi savaites – jų metų Gaižiūnų poligone treniravosi Rukloje dislokuotas NATO priešakinių pajėgų batalionas kartu su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ artileristais ir iš Lenkijoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje treniravosi JAV Minesotos nacionalinės gvardijos, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Karo medicinos tarnybos ir kitų vienetų kariai.

Mokymu metu Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyse buvo vertinamas neseniai sukomplektuoto NATO priešakinio bataliono Lietuvoje pasirengimas vykdyti užduotis, taip pat buvo treniruojamas Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinio vilkas“ ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabų gebėjimas planuoti ir organizuoti  gynybines ir puolamąsias operacijas apgyvendintoje vietovėje tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms, gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais.

Pirmą kartą buvo mokomasi  veikti kartu su atvykstančiais NATO padaliniais iš Lenkijos, siekiant sujungti pajėgas Suvalkų ruože.

Pratybose dalyvavo apie 5300 karių iš Lietuvos ir 10 NATO šalių: Belgijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Kroatijos, Rumunijos, Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Portugalijos. Šios pratybos – taip pat ir baigiamasis etapas Karaliaus Mindaugo husarų bataliono šauktiniams kariams, kurie išleidžiami į atsargą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close