Lietuvoje

2017.06.23 15:38

Arkivyskupas S. Tamkevičius taps garbės šauliu

LRT.lt2017.06.23 15:38

Birželio 27-toji Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo diena, šiemet šią simbolišką ir kiekvienam šauliui svarbią dieną, minint Lietuvos šaulių sąjungos 98-ąsias įkūrimo metines, J. E. arkivyskupui emeritui Sigitui Tamkevičiui SJ bus suteikiamas Lietuvos šaulių sąjungos garbės šaulio vardas. 

Vizito metu Kauno arkivyskupijos kurijoje (Rotušės a. 14 a.) 11 val. Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas J. E. arkivyskupui emeritui Sigitui Tamkevičiui SJ už tarnystę Dievui ir Tėvynei įteiks garbės šaulio liudijimą ir garbės šaulio vardą žymintį ženklą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sąjungos garbės šaulio vardas ir jį žymintis ženklas suteikiamas šauliams už ilgametę, aktyvią ir sąžiningą veiklą, atkuriant ir stiprinant Šaulių sąjungą, taip pat Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, suteikusiems svarbią metodinę, materialinę ar kitokią paramą Lietuvos šaulių sąjungai.

Garbės šaulio vardas buvo suteiktas pirmajam Lietuvos valstybės prezidentui Antanui Smetonai. Praėjusiais metais garbės šauliu tapo kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus.

Lietuvos šaulių sąjunga įkurta 1919 m. birželio 27 d., organizacija šiuo metu vienija daugiau nei 10 000 narių.